Британський таблоїд назвав новий київський квартал LEGО-містечком

На думку британців, Comfort Town подібний до гри в «Монополію» чи конструктора Lego. Фото: SHUTTERSTOCK

Відомий британський таблоїд The Sun розмістив у рубриці «Подорожі» ілюстративну історію про новий ЖК у Києві «Комфорт Таун», який був збудований на місці колишнього заводу «Вулкан».

«Українське місто виглядає так, ніби воно з LEGO, з різнокольоровими будиночками та будівлями. «Комфорт Таун» у передмісті Києва було завершено у 2019 році, і він різко контрастує з іншими сірими радянськими будівлями, що оточують його», — пише видання.

У цьому місті будівлі пофарбовані в яскраво-жовті, зелені, помаранчеві та рожеві кольори разом із зовнішніми стінами та дахами.

У виданні також згадується, що за виконанням проєкту, розробленого бюро Architecture Digest, стояли архітектори Дмитро Васильєв, Олександр Попов та Ольга Алфьорова, і на будівництво усього району знадобилося 11 років.

Окрім будиночків на 8500 квартир, усередині кольорового містечка розміщені кафе, магазини та офіси, а також величезний відкритий спортивний комплекс.

Ідея яскравої колористики народилась під час економічної кризи. Фото: Shutterstock

Ідея полягала в тому, щоб викликати в людей бажання переїхати в цей район, перетворивши територію 115 акрів (понад 46 га, що, за підрахунками The Sun, приблизно в 1,5 раза більше Діснейленду) у щось гарне.

Услід за LA Times видання цитує слова Дмитра Васильєва про те, як з'явилася ідея з колоритом ЖК: «Єдиним інструментом, із яким ми мали працювати, був колір. Ми використовували найпростіші матеріали, найпростіші техніки. У нас дійсно був колір і лінії горизонту».

Коментуючи історію створення зовнішнього вигляду «Комфорт Тауна», співзасновник і партнер архітектурної компанії «АРХІМАТИКА» Дмитро Васильєв розповів The Page, що новий ЖК починали на початку 2009 року — якраз у розпал фінансової кризи.

«За завданням, будинки мали бути дуже прості та дешеві, оскільки ніхто не знав, за якою ціною їх доведеться продавати. Звідси і проста геометрія, білий металопластик і штукатурка. І жодних балконів, щоб народ не показував своєї творчості в разі їх скління — тож в проєкті передбачалися лише лоджії. З прийомів архітектурної виразності архітекторам залишався лише силует, вікно та колір», — зазначив архітектор.

Оскільки наприкінці 2000-х будівлі фарбували переважно в пастельні тони — бежевий, абрикосовий і світло-жовтий (улюблена гамма Київміськбуду), новому ЖК потрібна була виразність, і кольори мали бути насичені, каже один із авторів проєкту.

«Але якими саме? За концепцією дахи та стіни мали бути в один колір. Заводи виробляють покрівельний метал дуже обмеженої колірної гами зазвичай простих відкритих кольорів (червоний, жовтий, помаранчевий, синій, зелений). Робити кольори на замовлення завод міг, але більшими партіями, і це було в рази дорожче (а була криза, як ми пам'ятаємо). Тому основа колірної гами — це основні кольори заводу-виробника, до яких уже добрали й колір стін. Лише пара кольорів виготовлені на замовлення, щоб зробити гаму місцями світлішою, а місцями максимально темною», — пояснив Васильєв.

Тож за словами архітектора, колористика «Комфорт тауну» — «не просто гра кольорів, а історія поєднання ідеї, місцевих умов і доступних технологій».

Читати на The Page