Facebook Pixel

«Варшавський плюс» таки добудують. У конфлікті забудовника та Фонду держмайна поставили крапку

Через конфлікт між сторонами здавання ЖК заморозили на рік. Фото: сайт ЖК «Варшавський Плюс»

Через конфлікт між сторонами здавання ЖК заморозили на рік. Фото: сайт ЖК «Варшавський Плюс»

Фонду держмайна вдалося домовитись із забудовником Stolitsa Group щодо врегулювання девелорперського конфлікту навколо великого столичного ЖК «Варшавський». Як заявив глава ФДМ Дмитро Сенниченко, інвестори, які понад рік були заручниками ситуації, нарешті отримають своє житло.

«Фонд державного майна останні півтора року працював над урегулюванням конфліктної ситуації, що склалася із забудовою території ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця». Укладені у 2012 — 2015 роках договори між ним та афілійованими із Stolitsa Group підприємствами не відповідали інтересам держави».

Дмитро Сенниченко

Дмитро Сенниченко

Голова Фонду держмайна

Компроміс між сторонами передбачає, що Stolitsa Group передасть «Арокомбінату Пуща-Водиця» удвічі більше квартир, ніж було вказано у старих договорах. Ба більше, забудовник також зобов’язався компенсувати додаткові витрати, яких зазнало ДП.

«Згідно з домовленістю змінюється база розподілу нерухомості між забудовником та державою — з 5% від житлової площі до 10% від усієї площі нерухомості разом із комерційною за всіма договорами, де будівництво ще не розпочалося. А за договорами, де будівництво ведеться і площі вже належать приватним власникам, ДП «Агрокомбінат Пуща-Водиця» отримає відсоток не тільки від житлової, а також від комерційної нерухомості. Отже, підприємство отримає на 60 тис. кв. м більше, ніж передбачали старі договори. Це приблизно 2 млрд грн у грошовому еквіваленті, або ж 1200 квартир. Також забудовник зобов’язується компенсувати сплачені держпідприємством кошти податку за землю, витрати на оформлення дозвільної документації. Разом це приблизно 65 млн грн».

Дмитро Сенниченко

Дмитро Сенниченко

Голова Фонду держмайна

У Stolitsa Group досягнуті між сторонами домовленості підтвердили.

Telegram Logo

Контекст. Держпідприємство «Агрокомбінат Пуща-Водиця», яке перебуває в підпорядкуванні ФДМ, та Stolitsa Group у 2013 році домовилися про будівництво ЖК «Варшавський плюс». За умовами договору, в обмін на земельну ділянку на Виноградарі площею понад 42 га держпідприємство мало отримати у свою власність 5% житлової нерухомості на вказаному об’єкті.

У 2017 році цю частку ФДМ почав вважати неринковою. Через суд «Агрокомбінат Пуща-Водиця» хотів розірвати контракт, однак жодна з декількох спроб успіхом не увінчалася.

У 2020 році частина будинків ЖК була готова. Тоді ДП відмовилося присвоювати їм поштові адреси, що унеможливлювало введення об’єктів в експлуатацію та заселення інвесторів. Stolitsa Group у зв’язку із цим звернулася до суду та у вересні виграла справу. ФДМ обіцяв подати апеляцію.

Коментарі

Всі новини