Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Лячний лютий: як річниця вторгнення вплинула на ринок новобудов

Ціни на квартири в новобудовах в Україні у березні 2023 | The Page

Ціни на квартири в новобудовах в Україні у березні 2023 | The Page

Очікування ворожої активності від рф у лютому 2023-го позначилося на настроях учасників ринку нерухомості в Україні. Середні ціни на новобудови в більшості традиційно найдорожчих регіонів знизилися. Проте в деяких західних областях і на диво в прифронтових регіонах, навпаки, зросли й ціни, і кількість нових житлових комплексів у продажу.

Як змінилися ціни на нові квартири в Україні в лютому 2023 року

Найдорожче нове житло в Україні все ще продають у Києві. За статистикою ЛУН, минулого місяця середні ціни в столиці трохи просіли, а у Львові, навпаки, зросли, тож розрив між ними скоротився з 10% до 5% (з 4,5 до 2,6 тис. грн за кв. м). Варто зауважити, що в лютому 2022 року, до початку повномасштабного вторгнення, різниця між середніми цінами нових квартир у Києві та Львові була суттєвішою — 27%.

Як змінювалася середня ціна 1 кв. м у новобудовах Києва за останній рік

Ціни на квартири у новобудовах Києва з березня 2022 по березень 2023. Інфографіка ЛУН

Ціни на квартири у новобудовах Києва з березня 2022 по березень 2023. Інфографіка ЛУН

У лютому 2023 року експерти також спостерігали зниження цін і на оренду житла в Києві. Це може пояснюватися впливом інформаційного поля: у лютому 2023 року, на річницю повномасштабного вторгнення, очікувалися масовані ракетні обстріли з боку рф і обговорювалася можливість нового наступу з північних кордонів.

Де найдорожчі новобудови в Україні в березні 2023 року*

  • Київ — 47,9
  • Львів — 45,3
  • Дніпро — 42,8
  • Ужгород — 42
  • Закарпатська область — 41
  • Дніпропетровська область — 39,9
  • Одеса — 39,5
  • Львівська область — 35,9
  • Одеська область — 34,4

*За даними ЛУН, тис. грн за 1 кв. м

До 24 лютого найдорожча нерухомість в Україні після столиці була в Дніпрі, за ним йшов Львів, потім Одеса, а замикав п’ятірку Харків.

Схоже, що в Дніпрі живуть незламні люди: на тлі загального лютневого песимізму в країні тут збільшилася кількість новобудов у продажу, а квадратний метр потроху, але впевнено дорожчає. У березні 2023 року на третє місце з-поміж найдорожчого житла в Україні вийшли новобудови Дніпра, що обійшли за ціною нову житлову нерухомість Ужгорода та Закарпатської області.

У лютому список найдорожчого житла замикала Вінниця з середньою ціною 36 тис. грн за кв. м. Але минулого місяця ціни в цьому місті впали до 33,9 тис. грн. Тенденція поступового падіння цін на житло в новобудовах Вінниці триває із жовтня.

У яких областях України активніше будують нове житло в березні 2023 року

Традиційно найбільшу кількість новобудов у продажу експерти ринку спостерігають у Київській області: на початок березня 2023 року 389 комплексів, що на 5 більше, ніж місяць тому. За місяць у Києві кількість будинків на ринку нового житла не змінилася, як порівняти з лютим 2023 року (183 новобудови). Київ ще не повернувся до темпів будівництва до 24 лютого, коли в продажу було 220 житлових комплексів.

З-поміж регіонів, де помітно збільшилася пропозиція на ринку новобудов, — Львів і Львівська область, Одеська область. У Львові зараз будують більше, ніж у лютому 2022 року.

Непереможні міста та області України, що розташовані найближче до лінії фронту, також активно будуються: у березні в Дніпрі в продажу 46 новобудов проти 44 у лютому, у Дніпропетровській області — 52 проти 48, у Запоріжжі — 9 проти 7, у Миколаєві — 13 проти 11, у Харкові — 20 проти 18.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини