Facebook Pixel

Нерухомість у Європі: топ-5 найдорожчих та найдешевших країн для інвестицій у житло

Ціни на квартири у Європі: топ-5 найдорожчих та найдешевших країн. Фото: pixabay

Ціни на квартири у Європі: топ-5 найдорожчих та найдешевших країн. Фото: pixabay

Нерухомість — один із найкращих варіантів інвестувати свої кошти та отримати пасивний дохід. Ба більше, квартира за кордоном поряд із морем чи океаном не тільки дозволить заробити, а й стане прекрасним варіантом для відпочинку.

У середньому вартість однокімнатної квартири у Києві складає $41 тис., а в Одесі — $26 тис. Так, однокімнатна квартира у Болгарії, Туреччині чи Грузії коштуватиме приблизно як в Україні. The Page дослідило ринок нерухомості у популярних для відпочинку країнах.

Однак варто пам'ятати, що у кожної країни власні податки на нерухомість. Крім того, доведеться окремо платити за оформлення документів та за послуги рієлтора.

1

Країни з найдорожчою нерухомістю

Вартість квадратного метра в європейських туристичних країнах коливається від 560 євро до 40 тис. євро. Так, найдорожче квадратний метр коштує у князівстві Монако.

 • Монако — 40 тис. євро;
 • Франція — 4,4 тис. євро;
 • Ізраїль — 4 тис. євро;
 • Мальта — 3,2 тис. євро;
 • Кіпр — 3 тис. євро.
Вартість квадратного метру у Європі. Фото: Deloitte

Вартість квадратного метру у Європі. Фото: Deloitte

Монако

На ринку вторинної нерухомості найдешевша квартира у князівстві коштуватиме від 1,2 млн євро, під забудову можливо знайти варіанти за 400 тис. євро.

Франція

Згідно з даними компанії Deloitte, квадратний метр у Франції в середньому коштує 4,4 тис. євро. Так, у Рокебрюн-Кап-Мартен на Лазурному березі можна придбати однокімнатну квартиру площею 66 кв.м за $440 тис.

Ізраїль

Водночас у Ізраїлі у місті Бат-Ям квартира під забудову коштуватиме від $704 040, однак серед квартир у новобудовах зазвичай пропонують трикімнатні квартири, або житло з більшою кількістю квартир. Однокімнатні квартири можна знайти на ринку вторинного житла. У Хайфі однокімнатну квартиру площею 43 кв. м можна купити за $93 тис.

Мальта

На Мальті у столиці країни Валлете придбати квартиру площею 30 кв. м можна за $183 тис.

Кіпр

Також досить непоганою інвестицією може стати квартира на Кіпрі. Однак ціна на квартири у Північному та Південному Кіпрі досить відрізняється.

Так у Іскеле квартира площею 41 кв. м коштуватиме $31,1 тис., а от у місті Пафос, де за легендою народилася Афродіта, за квартиру 37 кв. м доведеться віддати $55 тис. У Ларнаці квартира площею 48 кв. м коштуватиме $79,4 тис.

2

Країни з найдешевшою нерухомостю

Якщо вартість квартир у вищезгаданих країнах здається надто високою, то можна звернути увагу на квартири в Албанії, Грузії та Болгарії. Ба більше, ці країни входять до топ-5 найдешевших за вартістю житла.

 • Болгарія — 578 євро за кв. м;
 • Грузія — 702 євро за кв. м;
 • Боснія і Герцеговина — 881 євро за кв. м;
 • Албанія — 900 євро за кв. м;
 • Греція — 950 євро за кв. м.

Болгарія

У Болгарії найдешевша нерухомість у Європі. Так, у місті Светий Влас можна придбати однокімнатну квартиру площею 39 кв. м за $24,3 тис. У Несебрі за квартиру у 45 кв. м доведеться заплатити $31,5 тис. У популярному для туристів Сонячному березі квартиру 40 кв. м можна знайти за $19,3 тис., а от у Бургасі за квартиру у 55 кв. м доведеться заплатити $49,5 тис.

Грузія

За ціну однокімнатної квартири у Києві можна придбати житло у Батумі. Квартира площею 30 кв. м коштуватиме $48,6 тис. Водночас можна знайти варіанти житла площею 40 кв. м за $20,9 тис. Натомість у Кобулеті квартиру 40 кв. м можна придбати за $34,1 тис.

Боснія і Герцеговина

У Боснії і Герцеговині не такий великий вибір квартир на продаж, однак у країні багато пропозицій для придбання цілого будинку. У приморському місті Неум апартаменти площею 103 кв. м можна купити за $215,4 тис. Також є більш дешеві варіанти, наприклад, у тому ж місті квартиру площею 38 кв. м можна придбати за $64,5 тис. Водночас у інших районах країни за таку ж ціну можна купити двоповерховий будинок.

Албанія

У місті Дуррес на березі Адріатичного моря однокімнатну квартиру площею 43 кв. м можна придбати за $28,9 тис. Водночас на березі Іонічного моря у місті Саранда квартира 40 кв.м коштує $42,1 тис., а у місті Вльора квартиру площею 50 кв. м можна придбати за $40,3 тис.

Греція

У грецькому місті Лутракі квартиру у 45 кв. м можна придбати за $36,7 тис. У Салоніках однокімнатна квартира площею 34 кв. м коштує $28 тис. Водночас у Ситонії на півдні Халкідіки студія площею 28 кв. м коштує $40,2 тис.

3

Вартість квартир у інших європейських країнах

Водночас існують й варіанти у інших країнах на кшталт Іспанії, Італії чи Португалії. Найдешевше квартиру можна знайти на вторинному ринку, однак є доступні варіанти у новобудовах.

Скільки коштує кв. м. в Європі. Фото: Deloitte

Скільки коштує кв. м. в Європі. Фото: Deloitte

Середня ціна за кв.м:

 • в Іспанії складає 2,5 тис. євро;
 • в Італії — близько 2,3 тис. євро;
 • у Португалії — 1,26 тис. євро.

Іспанія

В Іспанії можна придбати однокімнатну квартиру у Торрев'єха площею 32 кв. м, вона коштуватиме $43,1 тис., а в іншій частині провінції Аліканте за майже $50 тис. можна купити квартиру у 60 кв. м.

Італія

В італійському місті Скалея квартиру площею 35 кв. м можна придбати за $15,3 тис., а у Сан-Ремо студія 22 кв. м коштуватиме $88,6 тис.

Португалія

Попри те, що середня вартість кв. м у Португалії нижча, ніж у Іспанії та Італії, там досить складно знайти бюджетне житло у новобудовах. У місті Санта-Круш квартира у 30 кв. м коштуватиме $170 тис. Водночас у місті Албуфейра квартира 85 кв. м має ціну $188 тис.

Хорватія

Якщо ви хочете придбати квартиру на березі Адріатичного моря у Хорватії, то доведеться викласти кругленьку суму. Ціна на однокімнатні квартири у Хорватії, наприклад, починається від $80 тис. Середня ціна за кв. м — 1,6 тис. євро.

У Новіграді квартира площею 58 кв. м коштуватиме $177 тис., а у місті Опатія житло площею 50 кв. м можна придбати за $164 тис.

Чорногорія

Середня ціна квадратного метра у Чорногорії складає 1,2 тис. євро. Однак нерухомість поблизу моря коштує недешево. Студію поряд із Будвою біля моря площею 24 кв. м можна придбати за $46,8 тис.

Туреччина

Середня ціна квадратного метра у Туреччині складає 1,15 тис. євро. В Аланії можна придбати квартиру площею 42 кв. м за $46,3 тис. Водночас у Ердемлі можна знайти квартиру площею 75 кв. м за $36,6 тис., а у Ізмірі за $48,9 тис. можна знайти квартиру площею 68 кв. м.