Facebook Pixel

Переобладнання квартир під офіси, магазини та хостели у 2021 році: що зміниться

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

В Україні розробили новий Порядок визначення технічної можливості поділу, об'єднання об'єкта нерухомості або його частини. Документ передбачає перелік норм і обмежень щодо власників і співвласників майна, які планують об'єднати квартири або, навпаки, утворити з одного об'єкта кілька офісів, смарт-квартир, комерційних приміщень з метою здавання в оренду.

Зазвичай подібні переформатування площі носили хаотичний характер: квадратуру ділили на невеликі блоки і здавали приміщення в складчину орендарям. Часто з метою економії останні не звертали уваги на порушення санітарних, будівельних норм і техніки безпеки. А будь-яка непередбачувана обставина, наприклад пожежа, могла призвести до трагедії та жертв через те, що не дотримано технічні вимоги в частині перепланування.

Новий Порядок визначає низку вимог до оцінювання технічної можливості будь-якого поділу або об'єднання. Зокрема, приватні будинки, дачі, квартири в будинках можуть бути поділені, згідно з новим Порядком, тільки якщо окремі частини, які будуть створені в результаті їх поділу, складаються з ізольованої сукупності житлових і нежитлових (щонайменше кухня, санвузол) приміщень.

Telegram Logo

Також обов'язково має бути окремий вихід на прогін, у коридор або на вулицю і забезпечена ізоляція від іншої частини квартири. Фактично в результаті поділу та перепланування має вийти самостійний блок. Це важливий пункт, що накладає зобов'язання на власників квартир, які переобладнують їх під стихійні «хостели», офіси та інші комерційні приміщення.

Нежитлові будівлі та групи нежитлових приміщень можуть бути поділені, якщо окремі їх частини також будуть складатися з ізольованої сукупності приміщень з окремим виходом на прогін, у коридор, на вулицю. Група нежитлових приміщень, створена в результаті поділу, має бути єдина. Не можна, щоб частини одного приміщення належали до різних новостворених об'єктів.

Важливими пунктами Порядку я вважаю також вимоги щодо окремих виїздів шириною не менше ніж 3,5 м: це потрібно для комфорту, протипожежної безпеки та машин служб екстреного реагування.

Подібні нововведення, які потребують певних витрат часу та грошей на переформатування об'єктів, можуть вплинути на середньозважені ставки оренди та потягнути їх вгору. Зате орендар отримує більш комфортні та безпечні умови праці, що дуже важливо.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини