Facebook Pixel

Хто перемагає у гонці військових технологій і які типи дронів найбільше потрібні Україні

За словами експерта з авіації та тестувальника дронів і РЕБ Анатолія Храпчинського, росія кількісно перемагає навіть у війні дронів, але технологічна перевага на нашому боці.

В інтерв’ю The Page експерт розповів, чому росія досі технологічно тримається на плаву та які дрони Україна має розробляти вже зараз.

Чому росія досі технологічно не сильно відстає від України

Quote«Якщо говорити про росіян, то більшість їхнього обладнання, яке вони використовують, – це те, що було розроблено за часів Радянського Союзу. Якась високотехнологічність – це або Китай, або Іран зі своїм «шахедом», – стверджує Храпчинський.

росіяни досі тримаються на нормальному технологічному рівні через те, що постійно намагаються модернізовувати свої радянські розробки, але у них погано виходить створювати нове, на думку авіаексперта. Наприклад, він наводить факт, що росія не розробила жодного нового авіадвигуна з 1991 року.

Більше того, паритет створюється саме за рахунок нашої технологічності, бо росіяни насамперед беруть кількістю, за якою ми досі не можемо їх наздогнати як у сфері БПЛА, так і РЕБ.

Quote«Зате у нас є купа компаній, які хочуть перемоги, які працюють заради цього. Тому у нас насправді більше перспектив, ніж у них», – схвально відгукується щодо наших технологічних рішень експерт.

Як має створюватись план подальшого розвитку технологій у війську, дивіться у повній версії інтерв'ю (відео)

Які дрони Україна має розробляти для зміни ситуації на війні

Quote«Нам треба посилювати розвиток безпосередньо БПЛА середньої та дальньої дії, тому що західні партнери нам не дають ракети. Бо коли ми отримаємо F-16, нам треба буде просити ракети JDAM, щоб ми могли дістати до Криму. Тому що наші Storm Shadow на F-16 не вішаються, вони вішаються на Eurofighter», – каже Анатолій Храпчинський.

На його думку, такі БПЛА нам потрібні, аби залітати вглиб ворога, скажімо, на 1000 км, і навантажувати російську протиповітряну оборону, збивати логістику, склади та виробництва техніки ворога.

Нині найближчий за цими показниками дрон на масовому виробництві – AQ 400 Scythe, який може пролетіти до 750 км, але це досі як мінімум на 250 км менше за «шахед».

Подякувати 🎉