Евакуація з Маріуполя та ядерне паливо власного виробництва: головне про війну в Україні на 20 квітня

Війна в Україні: головні новини за 20 квітня. Фото: колаж The Page

В Україні триває 56-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад місяць бореться за своє право на існування.

Головними подіями цього дня стали:

  • російські окупанти практично повністю знищили металургійний комбінат «Азовсталь», який розташований у Маріуполі, повідомив заступник командира полку «Азов» Святослав «Калина» Паламар. У коментарі Радіо Свобода у вівторок він розповів, що загарбники скидають на комбінат надпотужні бомби.
  • Президент Європейської ради Шарль Мішель відвідав Бородянку. «У Бородянці. Як Буча та багато інших міст в Україні. Історія не забуде воєнних злочинів, які тут було скоєно. Не може бути миру без справедливості», — написав Мішель у Twitter.
  • 20 квітня працюватиме гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з Маріуполя, що перебуває в облозі російських військ, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона уточнила, що «з огляду на дуже складну безпекову ситуацію під час роботи коридору можуть відбуватися зміни».

Політика

Економіка

  • Валовий державний борг України у 2022 році збільшиться через розв'язану Росією війну до 86,2% ВВП після зниження із 61% ВВП до 49% ВВП торік. Такий прогноз дає Міжнародний валютний фонд. Зокрема, за підсумками 2023 року МВФ очікує держборг України на рівні 78% ВВП. Дефіцит держбюджету України збільшиться до 17,8% ВВП із 4% ВВП у 2021 році.
  • Міністерство фінансів припускає падіння ВВП України у 2022 році в межах від 35% до 50%, повідомив глава відомства Сергій Марченко. «Від 35% до 50% можливе падіння економіки цього року, якщо брати річну перспективу. Національний банк озвучив цифру 41%», — зазначив Марченко.
  • Кабінет міністрів затвердив порядок використання офіційних рахунків для пожертвувань на підтримку України United24, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, документ чітко визначає, які рахунки є офіційними та які органи державної влади можуть витрачати ці кошти. Такий механізм дасть змогу швидко збирати кошти для забезпечення потреб наших Збройних сил, охорони здоров'я, а також пріоритетних заходів щодо відновлення економіки та пошкодженої інфраструктури, щоб оперативно налагодити життя на деокупованих територіях.

Бізнес

  • Компанія Kronospan відновлює реалізацію інвестиційного проєкту створення деревообробного заводу в Городку (Рівненська обл.), повідомляється на сторінці компанії «Кроноспан Рівне» у Facebook. Будівництво заводу в Рівненській області – один із найбільших інвестпроєктів в Україні останніх років. Kronospan запланував інвестувати в будівництво двох виробничих ліній понад 400 млн євро.
  • Рада директорів агропромислової групи «Кернел» затвердила відставку Сергія Шибаєва з посади невиконавчого директора й натомість призначила уродженця України Андрія Міскі-Оглу (Andrii Miski-Oglu), який працює старшим менеджером із забезпечення в американській філії міжнародної аудиторської корпорації Ernst & Young. Відповідну інформацію про зміни в складі ради директорів аграрної групи оприлюднено на Варшавській фондовій біржі.
  • Компанія AeroVironment передасть Україні 100 безпілотників-розвідників Quantix Recon. «Для AeroVironment велика честь підтримувати народ України», – сказав її президент Вахід Навабі.
  • «Енергоатом» заявив про відкриття лінії складання ядерного палива власного виробництва на території України за технологією Westinghouse. До війни було підписано угоду про постачання палива з Westinghouse та російським ТВЕЛом. Частки постачань двох компаній були приблизно 50/50. Але після початку війни було ухвалено рішення відмовитися від постачання російського ядерного палива.

Контекст.

Читати на The Page