Чистий прибуток власника Temu – китайської фірми електронної комерції PDD Holdings – у першому кварталі впав на 47%, до $2,05 млрд, оскільки її внутрішня платформа постраждала від інтенсивної місцевої конкуренції, а міжнародний бізнес постраждав від глобальної торговельної невизначеності. Про це пише Reuters.
Акції компанії, що котируються на американській біржі, впали більш ніж на 17%.
«PDD втратила значну частину прибутку через набагато слабшу, ніж очікувалося, операційну маржу, на яку, ймовірно, вплинули американські тарифи», – сказав аналітик Mscience Вінчі Чжан.
Незважаючи на глибоке зниження цін ритейлерами та урядові заходи стимулювання для збільшення витрат, тривала криза нерухомості в другій за величиною економіці світу кинула тінь на споживчі витрати в Китаї, навіть на Pinduoduo від PDD, який перевершив конкурентів завдяки своїй низькій ціновій орієнтації.

«Уповільнення внутрішнього споживання, посилення конкуренції та глобальні торговельні суперечності впливають на зростання. Підвищені витрати відображають стратегічні заходи з просування та рекламні витрати на підтримку продажів, спрямовані на підтримку довгострокового здоров'я екосистеми платформи, але приносять в жертву короткострокову прибутковість», – сказав аналітик американської компанії Tiger Securities Бо Пей.
Найбільші китайські платформи електронної комерції – Alibaba, Pinduoduo і JD.com – борються за більшу частку внутрішнього ринку, розпалюючи довготривалу цінову війну, щоб спонукати споживачів відкрити свої гаманці.
Квартальний дохід Alibaba також не дотягнув до прогнозів, хоча JD.com відзначився зростанням завдяки державній програмі trade-in, спрямованій на найсильніші категорії, зокрема, побутову техніку та електроніку.
Тим часом ескалація тарифів «око за око» між США і Китаєм, за якою послідувала тимчасова 90-денна деескалація, породила широку невизначеність для глобального бізнесу Temu.
«Радикальні зміни у зовнішньополітичному середовищі, такі як тарифи, створили значний тиск на наших торговців», – заявив голова та співголова PDD Чен Лей.
Раніше цього місяця США знизили тарифні ставки на товари з Китаю вартістю до $800, що ввозяться в країну відповідно до положення «de minimis» – торговельного винятку, яким користується Temu, щоб уникнути тарифів і утримувати ціни на низькому рівні.
«Наш глобальний бізнес працює з торговцями в різних регіонах, щоб забезпечити стабільні ціни і велику пропозицію для зміцнення наших операцій на ринках, які ми обслуговуємо», – сказав Чен.
Він підтвердив бажання Temu не підвищувати ціни в умовах тарифів і стратегічний зсув у бік збільшення кількості замовлень, що виконуються місцевими торговцями.
Згідно з даними, зібраними LSEG, за квартал, що закінчився 31 березня, PDD отримала дохід у розмірі 95,67 млрд юанів ($13,30 млрд) порівняно з середньою оцінкою аналітиків у 102,51 млрд юанів.