Facebook Pixel

«Енергоатом» заявив про відкриття власного виробництва ядерного палива

«Енергоатом» заявив про відкриття лінії складання ядерного палива власного виробництва на території України за технологією Westinghouse.

Про це повідомив голова НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі Еспресо TV.

«Упродовж двох років разом із Westinghouse нарощуватимемо своє виробництво й повністю закриємо постачання для всіх наших 15 енергоблоків. Також ми відкриваємо лінію зі збирання нашого власного палива за технологією Westinghouse в Україні, але на це потрібен час — приблизно 3 — 4 роки. Буде два постачальники: це Westinghouse й ми самі», — зауважив Котін.

Він додав, що до війни була програма диверсифікації постачальників ядерного палива для українських АЕС. Відповідно до цієї програми мусить бути щонайменше два джерела постачання палива: частка одного учасника не має перевищувати 60%, але й не бути меншою за 40%.

Відповідно до цієї програми було підписано угоду про постачання палива з Westinghouse та російським ТВЕЛом. Частки постачань двох компаній були приблизно 50/50. Але після початку війни було ухвалено рішення відмовитися від постачання російського ядерного палива, і це було зроблено.

Нагадаємо, що в листопаді 2021 року «Енергоатом» провів успішні випробування з імітації вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) за технологією Holtec International на енергоблоці №3 Рівненської АЕС.

Саме тоді Westinghouse та «Енергоатом» підписали дві угоди про будівництво двох нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉