Facebook Pixel

«Енергоатом» і Westinghouse переводять українські АЕС на 18-місячні паливні цикли

Оператор АЕС України НАЕК «Енергоатом» та електротехнічна компанія Westinghouse запустили програму переведення реакторів в Україні з 12-місячних на збільшені 18-місячні паливні цикли.

«Ми разом із нашим стратегічним партнером — компанією Westinghouse Electric розпочали програму переведення енергоблоків АЕС на 18-місячні паливні кампанії. Ця опція дасть змогу суттєво покращити коефіцієнт використання встановленої потужності (КІУМ)», — повідомив т.в.о. президента НАЕК Петро Котін.

Зазначимо, що нині цикли використання ядерного палива в Україні не перевищують 12 місяців.

Котін уточнив, що збільшення строків паливних кампаній дасть змогу атомній генерації нести найбільше навантаження саме взимку, що практикуватиметься й у майбутньому.

Як повідомлялося, вранці 30 січня «Енергоатом» під'єднав до енергосистеми енергоблок №4 Рівненської АЕС, запустивши в роботу всі наявні 15 енергоблоків.

Раніше Котін зазначав, що «Енергоатом» плануватиме роботу так, щоб «забезпечити навантаження всіх наших блоків саме в зимовий період».

Зазначимо, що з 13 енергоблоків ВВЕР-1000 сім працюють на паливі Westinghouse. Паливо для шести реакторів забезпечує російський ТВЕЛ.

У разі потреби Westinghouse зможе через два роки задовольнити потреби «Енергоатома» в паливі для ВВЕР-1000.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉