Facebook Pixel

Westinghouse може за два роки повністю забезпечити Україну ядерним паливом — Котін

Електротехнічна компанія Westinghouse може закрити потреби НАЕК «Енергоатом» у паливі для 13 існуючих ВВЕР-1000 за два роки у разі виникнення такої потреби.

Про це сказав керівник НАЕК Петро Котін у коментарі «Енергореформу» під час відвідин Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

«Якщо ми говоримо про 13 наших енергоблоків ВВЕР-1000, то 7 з них уже постачається паливом Westinghouse, а 6 – ще російською стороною. Зараз у нас є паливо, я сказав би, на 2-2,5 роки, якщо враховувати, що вже знаходиться в реакторах. У договорі з американською компанією саме ці терміни закладено, що вона у разі потреби протягом двох років збільшить своє виробництво та закриє всю нашу потребу», — сказав Котін.

Щодо забезпечення паливом Westinghouse для ВВЕР-440 Рівненської АЕС, то першу пробну партію в обсязі шести тепловиділяючих збірок буде поставлено в 2025 році.

До цієї дати планується його ліцензування українським ядерним регулятором Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

«У цій ситуації м'яч не на боці ДІЯРУ, а на боці Westinghouse. Ми готові для ВВЕР-440 брати наступного року, але не готовий його постачати досі. У рамках договору, підписаного з ним, перша партія прийде 2025 року. Це паливо буде на той час готовим, і за цей період наш регулятор також ліцензує його», — зазначив керівник НАЕК.

Нагадаємо, ДІЯРУ наприкінці 2021 року розпочала аналіз матеріалів «Енергоатому» з використання палива Westinghouse для ВВЕР-440 РАЕС. Раніше його постачання анонсувалося на 2024 рік.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉