ДП «НАЕК «Енергоатом» провів успішні випробування з імітації вивантаження відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) за технологією Holtec International на енергоблоці №3 Рівненської АЕС.
Успішні випробування забезпечували фахівці ВП «Атомопроєктінжиніринг», ВП «Атомремонтсервіс» і Рівненської АЕС, уточнили в компанії.
Випробування передбачали використання полярного крана, модернізованого під використання технології Holtec.
«Енергоатом» спільно з Holtec International завершують підготовку необхідного обладнання та інфраструктури для вивантаження та подальшого транспортування ВЯП до централізованого сховища в Зоні відчуження, яке вже готове до приймання першої партії саме з 3-го блоку РАЕС», — підкреслив керівник НАЕК Петро Котін.
Найближчим часом подібні випробування проводитимуться на Хмельницькій і Южно-Українській АЕС. Наступний крок – отримання відповідної ліцензії регулятора на весь комплекс робіт. Вивезення відпрацьованого ядерного палива відбудеться за графіком у найближчі місяці.
Як повідомлялося, «Енергоатом» і Westinghouse Electric Sweden AB підписали контракт на розроблення та надання ліцензійної документації на паливні збірки ВВЕР-440 для енергоблока №2 Рівненської АЕС.
Відокремлений підрозділ «Енергоатому» «Атоменергомаш» і Westinghouse також підписали Протокол про наміри щодо розвитку співробітництва в локалізації виробництва складників для паливних збірок в Україні з перспективою експорту.
Рівненська АЕС – єдина АЕС в Україні, де встановлено перші варіанти реакторів типу ВВЕР, а саме ВВЕР-440. Зокрема, ці реактори стоять на енергоблоках №1 і №2, які введено в експлуатацію в 1980 та 1981 роках. Строк експлуатації обох реакторів продовжено до 2030 та 2031 років відповідно.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?
Безперервне навчання. Як та чому освіта впливає на якість реабілітації військових