Facebook Pixel

Норвегія передала Україні 100 зенітно-ракетних комплексів Mistral

Уряд Норвегії подарував Україні партію переносних зенітно-ракетних комплексів Mistral у складі 100 ракет і кількох пускових установок, знятих з озброєння армії Норвегії.

Про це заявив міністр оборони країни Бьорн Арільд Грам.

«Конфлікт в Україні може затягнутися, і країна залежить від міжнародної підтримки, щоб протистояти російській агресії. Тому уряд вирішив подарувати Україні ЗРК Mistral», — зазначив він.

За його словами, ЗРК Mistral — ефективна зброя. Ці ЗРК використовуються на флоті, зокрема на корветах, і принесуть велику користь Україні. Цей тип ППО Збройні сили Норвегії планують замінити. Тому передання ракет у дарунок не вплине на національний оперативний потенціал.

«Ракету буде знято з виробництва Збройними силами Норвегії, але це, як і раніше, сучасна й ефективна зброя, яка принесе Україні велику користь», — зазначив міністр оборони.

Загалом Україна отримала приблизно 100 ЗРК цього типу. Аналогічні системи озброєння надали інші країни, включно зі Швецією, Данією, Фінляндією, Нідерландами, Німеччиною та країнами Балтії.

Раніше Норвегія передала Україні 4 тис. протитанкових ракет, кілька видів засобів захисту та інше військове спорядження.

ЗРК Mistral — переносний зенітний ракетний комплекс, призначений для ураження вертольотів і літаків противника, що низько летять.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉