Facebook Pixel

Оборонці дозволили прибуток, але кримінальні справи це не скасовує: деталі постанови

Оборонний бізнес залишається під ризиком втратити 2,5 млрд навіть після дозволу на прибуток

Оборонний бізнес залишається під ризиком втратити 2,5 млрд навіть після дозволу на прибуток

Стало відомо, які правки вніс уряд у скандальну постанову № 335, за якою Держаудит вимагає в оборонного бізнесу 2,5 млрд грн. Тепер підприємці — постачальники Міноборони можуть отримувати прибуток, але тільки з дня чинності нових змін. Отже, увесь бізнес, що постачав міністерству їжу, дрони чи будь-що інше, досі під загрозою відкриття кримінальних справ проти нього.

Безпосередньо саму постанову зі змінами щодо закупівель на період дії воєнного стану було затверджено ще 18 липня, як і говорив Олексій Резніков на пресконференції «Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?», але опублікували її на сайті Кабміну тільки вчора. До речі, міністр зазначив і ризик, який залишиться для підприємців.

screenshot-6.png

Постанова № 335 стала підґрунтям для висновку Держаудиту: 2,5 млрд грн отриманого постачальниками прибутку – це спричинення збитків держави. Отже, кошти потрібно повернути. Через це вже розпочався судовий процес Міноборони проти цього висновку аудиту.

Звісно, як за словами юристів, так і міністра оборони Олексія Резнікова, такі справи навряд чи матимуть успіх у суді. Але під час досудового розслідування правоохоронні органи можуть вилучати, заморожувати активи підприємств і зупиняти їхню роботу перевірками. Нагадаємо, що йдеться про український бізнес, який забезпечує ЗСУ.

Quote«Порушення в Міноборони, порушення від підприємств, а далі кримінальні справи, вилучення, візит прокуратури «в інтересах держави» — це те, що на нас чекає», — застеріг міністр.

Ба більше, юридична компанія LCF Law Group на прохання The Page зробила висновок щодо конфлікту між Держаудитом і Міністерством оборони. За висновками експерта, позиція аудиту суперечить основній меті будь-якої підприємницької діяльності – отримання прибутку та нормам Конституції й Господарського кодексу. Так, стаття 42 Конституції говорить, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

Quote«Можливо, ДАСУ не здогадується, що є 42 стаття Господарського кодексу, де вказано, що метою підприємництва є досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. А можливо, ДАСУ не здогадується, що в нас не Китай і комуністичний режим нашій країні також не притаманний (слава Богу), тому підприємці не можуть і не будуть працювати собі в збиток, бо так наказала компартія», – підсумовує ситуацію Анастасія Шуба, голова комісії моніторингу законодавства та нормотворчої роботи при МОУ.

За словами Анастасії, деякі постачальники Міноборони вже відмовляються співпрацювати з міністерством. Підприємцям легко піти, а от знайти нових швидко може бути неможливо. Тепер може скластися ситуація, про яку зазначав Олексій Резніков: через дії аудиту Міноборони знову доведеться закуповувати ледве не все за кордоном, бо на іноземних виробників припис про прибуток не поширювався.

Ба більше, голова комісії моніторингу законодавства та нормотворчої роботи при МОУ зазначає, що правоохоронні органи вже використовують висновок ДАСУ й почали візити до підприємств-постачальників Міноборони з вимогами повернути дохід за 2022 рік від держзамовлень. The Page продовжує стежити за ситуацією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉