Facebook Pixel

Держаудит порушує Конституцію, забираючи прибуток у бізнесу – висновок юриста

На стороні Міноборони закон і Конституція. Фото: Depositphotos

На стороні Міноборони закон і Конституція. Фото: Depositphotos

Юридична компанія LCF Law Group на прохання The Page зробила висновок щодо конфлікту між Державною аудиторською службою та Міністерством оборони, який стосується права оборонного бізнесу отримувати прибуток за останні 1,5 року війни та зараз.

Як уже писало The Page, Міноборони подало в суд на Держаудит, бо, на думку служби, постачальники міністерства не мають права на прибуток і мусять повернути державі 2,5 млрд грн.

За словами юриста LCF Максима Шевердіна, єдиною підставою для такого рішення держаудиту є постанова № 335, яку, за словами міністра оборони Олексія Резнікова, уряд учора змінив, але як саме – поки що невідомо. Ба більше:

Quote«Постанова № 335 завбачливо містить положення про те, що «відповідальність за неправильність розрахунку, необґрунтованість витрат за статтями калькуляції витрат несе виконавець державного контракту (договору)». Тобто уряд встановив, що ціна має визначатися на підставі калькуляції, яка мусить включати винятково витрати та податки, але не прибуток», – зазначає юрист.

Також юридична компанія вважає побоювання щодо відкриття кримінальних справ проти всіх підприємців — постачальників МОУ цілком реальними.

Quote«До прикладу: за фактом включення прибутку до ціни договору на публічну закупівлю масово можуть відкриватися кримінальні провадження за привласнення майна (ст. 191 КК)», – пояснює Максим Шевердін.

За висновком юриста, поки діє постанова, проблематизовані всі закупівлі Міноборони: мало хто з виробників бажатиме постачати товари та послуги без прибутку з перспективою отримати кримінальне переслідування, а за неперевіреною інформацією, такі справи вже відкриваються. Зрозуміло, що такий стан речей може вкрай негативно позначитися на обороноздатності країни.

До того ж, за висновками експерта, позиція аудиту суперечить основній меті будь-якої підприємницької діяльностіотримання прибутку та нормам Конституції й Господарського кодексу. Так, стаття 42 Конституції говорить, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

А відповідно до ст. 3 Господарського кодексу, підприємництвом є господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів і з метою одержання прибутку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉