Facebook Pixel

Українському оборонному бізнесу дозволили прибутки: у чому нюанс

Олексій Резніков: Кабмін погодився змінити постанову 335. Фото: Getty Images

Олексій Резніков: Кабмін погодився змінити постанову 335. Фото: Getty Images

Уряд вніс правки в постанову № 335, через трактування якої Держаудитслужбою український оборонний бізнес може опинитися на межі банкротства та зазнати кримінального переслідування.

Як уже писалося The Page, Міноборони подало в суд на Держаудит через те, що, на думку служби, постачальники міністерства не мають права на прибуток і мусять повернути державі 2,5 млрд грн. Утім, які саме зміни було внесено в постанову, Міноборони не уточнює.

Є ймовірність, що вони не стосуються спільної роботи оборонного міністерства та бізнесу за останні 1,5 року, а тільки уточнюють, що тепер підприємці зможуть отримувати прибуток. А це залишає актуальним ризик кримінального переслідування. Утім, для аналізу треба дочекатися тексту постанови, який Кабмін досі не опублікував.

Відповідаючи на питання журналіста The Page під час пресконференції «Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?», міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що свого часу постанова 335 була революційною, адже вона скасовувала розрахунково-калькуляційні матеріали, що вимотували душу постачальникам.

Але після проведення держаудиту, ініційованого власне міністром оборони, Держаудит почав дивно трактувати саме 335 постанову, вирішивши, що бізнес має повернути прибуток Міноборони, бо не має на нього права, говорить Резніков:

Quote«Це питання тлумачення, бо там написано, що не можна включати в калькуляцію прибуток постачальників. Це абсурдне пояснення. Ми вели перемовини, писали їм, пояснювали. На жаль, вони залишилися непохитними. Ми подали до суду».

За його словами, цей підхід Держаудиту спровокував правоохоронні органи розглядати можливість відкриття кримінальних проваджень проти бізнесу через отримання неправомірної винагороди та завдання шкоди державі.

Quote«Порушення в Міноборони, порушення від підприємств, а далі кримінальні справи, вилучення, візит прокуратури «в інтересах держави» — це те, що на нас чекає», — застеріг міністр.

Резніков розповів The Page, що Міноборони в спробі врятувати ситуацію внесло зміни до постанови 1275, узявши найкраще з 335 і 363 постанов, і подало новий документ на розгляд уряду.

Проте Кабмін погодився врахувати правки тільки з липня 2023 року, а результати роботи Міноборони та бізнесу за останні 1,5 року повномасштабної війни залишити в трактуванні Держаудиту.

Утім, 18 липня, як зазначає Резніков, була друга спроба модернізації постанови №335.

Quote«Була нарада в прем'єра, ми знайшли згоду з Мінекономіки, Мінфінансів. Остаточний текст побачимо. Поки є ризики, що українські підприємства позбавлені рівних прав з іноземними конкурентами. Це нонсенс», — пояснює міністр.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін підтвердив, що правки в у постанову 335 уже внесено:

Quote«Я радий, що на другому році повномасштабної війни в нас побачили, що є державний, приватний виробники. Можливість працювати з прибутком – це правильне рішення. Постанова, ухвалена 19 липня в Кабміні, допоможе місцевим виробникам зростати швидше. Я за це вдячний».

З останнього коментаря зрозуміло, що підприємцям дозволили отримувати прибуток, але незрозуміло, чи це стосується прибутку з липня 2023 року, чи за всі 1,5 року повномасштабної війни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉