США не готові вводити нові санкції проти Китаю. Фото: depositphotos.com
США відклали нові санкції проти Китаю та скасували деякі, незважаючи на обіцянку протидіяти агресивній політиці Пекіна після того, як шпигунський аеростат пролетів територією Штатів у лютому.
США планували запровадити проти Китаю санкції не тільки через це, а також через порушення прав людини та експортний контроль, пише Reuters.
За даними джерел видання, Міністерство торгівлі США підготувало правила відкликання пов’язаних з Huawei ліцензій експортного контролю. Міноборони та Міненергетики були готові підтримати зміни наприкінці лютого, але Держдепартамент заблокував ці зусилля.
Державний департамент також скасував санкції проти китайських чиновників, у тому числі деяких співробітників бюро Об’єднаного фронту ЦК, відповідальних за політику в Сіньцзяні, де Пекін здійснює геноцид проти мусульманських уйгурів.
Політику щодо Китаю курує заступниця Держдепартаменту США Венді Шерман.
9 лютого вона запевнила, що Держдеп «продовжуватиме протидіяти агресивній військовій, дипломатичній та економічній практиці КНР», проте пізніше не підтримала жорсткі санкції проти Пекіна.
Причина в тому, що Держдеп тоді ж намагався відновити відкладений через шпигунський аеростат візит держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю. Джерела видання стверджують, що таким чином США намагаються обмежити шкоду, завдану американо-китайським відносинам раніше.
Втім, Китай виставив свій ультиматум. Китайський чиновник повідомив Reuters, що поновлення візиту Блінкена було б більш імовірним, якщо ФБР не оприлюднюватиме деталі розслідування щодо аеростата.
За даними джерел видання, звіт ФБР спочатку планувалося оприлюднити в середині квітня, проте цього досі не сталося.
Китайський експерт Фонду захисту демократій Крейг Сінглтон коментує відмову США від серйозних санкцій проти Пекіну так:
«Державний департамент потрапив у пастку, яку сам створив. Це рішення, хоч і з добрими намірами, зміцнює позиції Китаю».
Американські чиновники, занепокоєні ситуацією, вважають, що Держдепартамент ризикує зазнати невдачі у своїх зусиллях протистояти прагненням Китаю витіснити США як світового лідера.