Facebook Pixel

Як Японія озброюється через війну в Україні, а Путін готується добити російську економіку

Українська розвідка розкрила дані про те, як була знищена 200 мотострілецька бригада окупантів, США розширили програму навчання для українських військових, а Японія нарощує озброєння через війну в Україні та ризики більшої війни. Тим часом Володимир Путін може зруйнувати ще й нафтову промисловість рф заради своїх імперських амбіцій.

The Page пропонує дайджест західних ЗМІ, що завершує робочий тиждень 12-16 грудня.

Розвідка розкрила долю 200 бригади окупантів, що штурмувала Харків

Наслідки удару по 200-й бригаді. Фото: The WP з посиланням на український уряд

Наслідки удару по 200-й бригаді. Фото: The WP з посиланням на український уряд

На основі документів, отриманих від української розвідки, та розповідей посадовців і військових, The Washington Post реконструювала розгром 200 окремої мотострілецької бригади, яка однією з перших увірвалася в Україну 24 лютого в рамках штурму Харкова.

Документ зі внутрішнього архіву російських військових показує, що на кінець травня у двох батальйонних тактичних групах, які вирушили з гарнізону в росії у складі понад 1400 військових, залишилося менше ніж 900 людей. Командир бригади був важко поранений, а частина з військовослужбовців, що входять до штатного складу, були госпіталізовані, зниклі безвісти або відмовилися воювати.

У мирний час 200 бригада дислокувалася на Кольському півострові біля селища Печенга на північний захід від Мурманська в 10 км від кордону з Норвегією. Вона служила клином між силами НАТО на заході та базами Північного флоту рф в Баренцевому морі. Водночас Кремль неодноразово використовував бригаду для виконання важливих завдань, як-от допомога президенту Сирії Башару Асаду та війна на Донбасі в 2014 році.

У січні цього року дві батальйонні тактичні групи з важким озброєнням зі складу 200 перемістилися до кордону з Україною. Вранці 24 лютого колона з близько 100 машин бригади почала перетинати кордон. До кінця дня кілька підрозділів 200-ї потрапили в засідку або були атаковані, десятки солдатів були вбиті або поранені, а техніка — знищена або покинута на узбіччях доріг.

Quote«Фронт, який їм було призначено, виявився добре захищеним дуже вмотивованими українцями», — сказав високопоставлений чиновник європейської розвідки.

До складу захисників, зокрема, входили підрозділи 92-ї окремої механізованої бригади ЗСУ імені кошового отамана Івана Сірка.

Бригада, як і інші російські частини, також була уражена внутрішніми проблемами: у ній бракувало їжі та палива, оскільки критично важливі запаси були витрачені або продані за кілька тижнів до вторгнення.

Рішення Путіна тримати в невідомості навіть високопоставлених радників залишило командирам мало часу для підготовки військ, не кажучи вже про координацію планів нападу з іншими підрозділами.

Як розгромили 200 мотострілецьку бригаду окупантів

За кілька місяців після травневої інвентаризації бригада зазнала нових втрат у боях. На початку червня їй завдала поразки 127-а окрема бригада територіальної оборони біля села Великі Проходи, а в липні — 92-а бригада в селі Гракове.

Весь цей час бригада деградувала зсередини. Кваліфіковані війська та професійні офіцери, відправлені в бій на початку війни з найсучаснішими танками Т-80БВМ, поступилися місцем групі погано навчених строковиків, які прийшли на службу з недостатнім або застарілим спорядженням. Розвідка отримала документи про звинувачення службовців бригади в незаконному продажі вибухівки, а радіоперехоплення свідчать про численні відмови солдатів виконувати накази в бою.

Quote«Підрозділ перебуває в стані занепаду, — сказав солдат, який був мобілізований у 200-у бригаду у вересні. Йому та іншим спочатку видали пофарбовані каски 1941 року та бронежилети без пластин. — Нас навіть не навчають. … Вони просто кажуть: «Ти тепер стрілець. Давай, ось кулемет».

Участь 200 бригади в облозі Харкова завершилася у вересні 2022, коли її було розгромлено під Куп'янськом під час українського наступу.

За словами командира 92-ї бригади полковника Павла Федосенка, від ворожого підрозділу залишився неповний батальйон. Більшість офіцерів загинули або були поранені, а близько 70% техніки було знищено або захоплено.

Quote«Від цієї бригади не залишилося нічого, — сказав він в інтерв’ю The Post. — Вона повністю знищена».

США навчатимуть більше українських солдатів взимку

США навчатимуть більше українських військових у Німеччині. Фото: Getty Images

США навчатимуть більше українських військових у Німеччині. Фото: Getty Images

Пентагон оголосив у четвер, що США збільшують кількість українських військових, яких навчають на базі в Німеччині, зосередившись на передовій тактиці бою, пише The New York Times.

Навчання буде сфокусоване на «загальновійськовій» тактиці — тісній координації між піхотою, артилерією, бронетехнікою та, за наявності, підтримкою з повітря.

Українські посадовці побоювалися відводити занадто багато військ з лінії фронту для спеціалізованої підготовки, враховуючи інтенсивність війни. Але оскільки зима уповільнює темп бойових дій, найближчі місяці дадуть можливість відправити на тренування більше військових.

За словами речника Пентагону генерала Патрика Райдера, навчання має розпочатися в січні 2023. Щомісяця американські інструктори навчатимуть один батальйон або близько 500 українських військовослужбовців, але пізніше ця кількість може зрости.

Зараз американські війська навчають близько 300 українців на місяць — і навчили 3100 з початку повномасштабної війни.

Предметом навчання є застосування конкретного передового озброєння США. Так, 610 солдатів навчилися використовувати реактивні системи залпового вогню HIMARS.

За словами Пентагону, країни-члени Альянсу на даний момент проінструктували 12 тис. українських військовослужбовців, головним чином новобранців, які проходять базовий курс підготовки піхотинців у Великій Британії.

Загальновійськова тактика є ще однією сферою навичок, незнайомих більшості українських військ, хоча Україна певною мірою використовувала її в успішних контрнаступах за останні кілька місяців. Вторгнення в Україну показало, що це слабка сторона російських військ.

Quote«Навчання важливе для подальшого успіху України на полі бою, оскільки гарантує, що Україна має кваліфіковані сили, необхідні для підтримки її зусиль з відсічі російській агресії», — заявив Колін Кал, заступник міністра оборони США з політичних питань.

Японія озброюється через війну росії в Україні

Фуміо Кісіда пояснив, чому Японія озброюється. Фото: Getty Images

Фуміо Кісіда пояснив, чому Японія озброюється. Фото: Getty Images

У п’ятницю Японія оприлюднила свій найбільший план нарощування збройних сил з часів Другої світової на суму $320 млрд, повідомляє Reuters.

Він передбачає придбання ракет, здатних вразити Китай, і підготовку країни до тривалого конфлікту, оскільки регіональна напруженість і вторгнення рф в Україну викликають побоювання війни.

Масштабний п’ятирічний план зробить Японію третьою в світі країною за обсягом витрати на оборону після США і Китаю.

Прем’єрміністр Фуміо Кісіда назвав цей план відповіддю на різноманітні виклики безпеці.

Його уряд стурбований тим, що росія створила прецедент, який спонукатиме Китай напасти на Тайвань, погрожуючи прилеглим японським островам, перериваючи поставки передових напівпровідників і потенційно блокуючи морські шляхи, які постачають нафту на Близький Схід.

Quote«Війна в Україні показала нам необхідність бути здатними підтримувати бій, і це те, до чого Японія поки що не була готова, — сказав Тошімічі Нагайва, генерал Повітряних сил самооборони у відставці. — Японія починає пізно, ми ніби відстаємо на 200 метрів у спринті на 400 метрів», — додав він.

Як Путін може зруйнувати нафтову промисловість рф

Путін готовий добити економіку росії заради захоплення Донбасу. Фото: Getty Images

Путін готовий добити економіку росії заради захоплення Донбасу. Фото: Getty Images

Президент рф Володимир Путін розробив проєкт указу, який забороняє продаж російської нафти будь-яким країнам або суб’єктам, що беруть участь у обмеженні цін на нафту, запровадженому G7, пише The Telegraph.

Якщо він не відступить, незабаром світ зіткнеться з критичною нестачею нафти та нафтопродуктів, що спричинить гостру нафтову кризу на додаток до наявної газової кризи.

Припускають, що Кремль знайде спосіб перенаправити постачання нафти з європейського напрямку до споживачів в Азії.

Проте росія не має достатньої кількості власних танкерів і не може компенсувати нестачу за рахунок «тіньового флоту» — різношерстої групи підставних компаній. Захід контролює понад 90% світового флоту танкерів через пряме володіння або фінансування та страхування.

Указ Путіна може бути бахальством, але він так само може розіграти свою нафтову карту в останній відчайдушній спробі змусити Захід дозволити йому проковтнути Донбас і окупований сухопутний коридор до Криму.

Захід розраховує на те, що Путін буде змушений погодитись із обмеженням цін від G7 і не ризикне закривати свої нафтові свердловини, з яких лише п’ята частина має достатньо сильний тиск, щоб зменшити видобуток на тривалий період.

Проте Путін уже показав, що він готовий пожертвувати своєю газовою промисловістю. Якщо він вагається, це тому, що нафтова криза може призвести до розриву відносин з Китаєм та Індією.

Quote«Нафта — єдине, що у нього залишилося. Він знищив решту економіки», — каже координатор Білого дому з енергетики Амос Хохштайн.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉