Facebook Pixel

Росія має програти заради самої себе: Тімоті Снайдер про переговори Києва й Москви та війну

Росії потрібно програти війну, щоб стати частиною європейського простору, стверджує історик Єльського університету Тімоті Снайдер.

Роками Володимир Путін відкидав існування України як справжньої держави, і з цим наративом важливо боротися, наголошує історик, якого цитує The Guardian.

Люди можуть мати відчуття, що кремлівський наратив не зовсім правильний, припускає Снайдер, але вони насправді не знають, як на це відповісти.

Quote«Коли ти прямо відповідаєш на пропаганду – інколи доводиться, – ти вступаєш у якийсь неприємний танець із пропагандистами. Набагато краще просто заповнити простір історією, бо історія України насправді є набагато цікавішою, ніж пропаганда про неї», — зазначає історик.

Російська імперська ідея про те, що «Україна не зовсім реальна», проникла в західне мислення, додає Тімоті Снайдер.

Саме тому багато хто на Заході очікував, що Україна розпадеться за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення Кремля.

Водночас програш рф у цій війні в перспективі необхідний не тільки Заходу, а й самій росії.

Quote«Росія виграє програючи. Росії дійсно потрібно програти цю війну, і програти її рішуче, – вважає Снайдер. — Увесь колоніальний рух в Україну є відвертанням уваги, заміною внутрішніх змін, які рф насправді має провести».

Європейська історія показує, і досить яскраво, що для того, аби стати нормальною європейською країною, держава має програти свої війни й подолати імперіалізм, тобто стати постімперською.

Саме тому, на думку історика, змістовні переговори між Україною та рф можуть відбутися лише тоді, коли Київ виграє війну.

Quote«Росіяни вже сигналізують, що переговори є лише засобом перегрупуватися та знову наступати. І нам варто дослухатися до них, коли вони так говорять», — підкреслив Тімоті Снайдер.

За його словами, переговори після перемоги України – це позиція «здорового глузду».

Quote«Якщо ви хочете швидше вести переговори, ви маєте допомогти українцям перемагати швидше, наприклад, надавши їм зброю більшої дальності», — пояснює історик.

Для миру у світі поза межами України також було б добре, аби росія програла війну, адже це надішле сигнал іншим державам з імперськими амбіціями, зокрема Китаю.

Quote«Програш росії в цій війні значно зменшує ймовірність того, що Китай спробує щось авантюрне на Тайвані», — говорить Снайдер.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉