Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чи можуть Україні надати Patriot та чому Київ погрожує санкціями французькому телеканалу

Системи Patriot для України та роспропаганда в Європі. Фото: колаж The Page

Системи Patriot для України та роспропаганда в Європі. Фото: колаж The Page

Україні можуть надати системи ППО Patriot, ЄС та США намагаються подолати інфляцію та не допустити торгівельної війни, а Велика Британія закликає громадян економити електрику, аби не допускати шантажу рф.

Тим часом комітет ЮНЕСКО з питань культурної спадщини нарешті звільнився від російського контролю, а Україна може накласти санкції на французський телеканал.

The Page пропонує дайджест західних медіа, який завершує робочий тиждень 21-25 листопада.

Україна може отримати Patriot від Польщі: хто це має погодити

Чи отримає Україна системи Patriot. Фото: Wikipedia

Чи отримає Україна системи Patriot. Фото: Wikipedia

Німеччина заявила 25 листопада, що обговорює з союзниками запит Польщі про направлення засобів протиповітряної оборони Patriot з Німеччини в Україну, пише Reuters.

Це сталося після того, як генсек НАТО Йенс Столтенберг припустив, що військовий альянс не буде проти такого кроку.

Берлін запропонував Варшаві систему ППО Patriot, щоб допомогти захистити свій повітряний простір після того, як минулого тижня в Польщі впала ракета, яка вбила двох людей.

Пізніше міністр оборони Польщі Маріуш Блащак звернувся до Німеччини з проханням направити ці засоби ППО в Україну.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що таку передачу можна здійснити за рішенням окремих країн:

Quote«Іноді існують угоди з кінцевими користувачами та інші речі, тому їм потрібно проконсультуватися з іншими союзниками. Але врешті-решт це (рішення) мають прийняти національні уряди», — додав він.

У четвер міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила, що для використання німецьких систем Patriot за межами території НАТО потрібні попередні обговорення з НАТО та союзниками.

Відповідаючи на запитання, чи ризикує НАТО стати стороною конфлікту, відправляючи в Україну системи Patriot, Столтенберг зазначив, що союзники вже поставили передову зброю Києву, не надсилаючи військовослужбовців НАТО.

Quote«Це було зроблено в такий спосіб: коли є потреба у фахівцях для управління цими системами, будь то системи ППО чи інші передові артилерійські системи, українці проходили навчання в країні НАТО», – сказав він.

Ризики торговельної війни між ЄС і США

Брюссель і Вашингтон створили робочу групу з метою запобігти трансатлантичній торговельній війні через Закон про скорочення інфляції (IRA), що набуває чинності 1 січня, пише Financial Times.

Він передбачає надання податкових пільг і субсидій споживачам і компаніям у США на такі продукти, як електромобілі, вітряні турбіни та екологічно чистий водень.

У такий спосіб Вашингтон намагається скоротити викиди вуглецю, одночасно створюючи робочі місця.

Йозеф Сікела, чеський міністр, який головує на зустрічі міністрів торгівлі ЄС у Брюсселі в п’ятницю, заявив, що хоче знайти рішення до наступного засідання окремої двосторонньої ради з питань торгівлі та технологій 5 грудня.

Quote«Для нас важливо, щоб США усвідомлювали наші занепокоєння, і робоча група повинна виробити рішення, яке буде прийнятним для обох сторін», — додав він.

Його коментарі підкреслюють зростаюче занепокоєння в ЄС щодо того, що надання пільгових умов американським виробникам порівняно з їхніми європейськими конкурентами може призвести до серйозної суперечки тоді, коли обидві сторони повинні віддавати пріоритет трансатлантичній єдності перед обличчям вторгнення росії в Україну.

Деякі члени ЄС, зокрема Франція, закликали Брюссель запровадити дзеркальні заходи за принципом «купуй європейське». Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек також запропонував збільшити субсидії. Навіть Ірландія, один із найвідданіших союзників США в ЄС, попередила про наслідки за відсутності швидкого вирішення проблеми.

Лео Варадкар, віцепрем'єр-міністр, сказав:

Quote«Від ЄС буде відповідь. Ніхто не хоче вступати в сварку чи гонку субсидій, але те, що зробили США, насправді не відповідає принципам вільної торгівлі та чесної конкуренції».

Але інші менші та більш ліберальні держави, такі як Нідерланди та Швеція, застерігають від гонки субсидій або дискримінаційного режиму, який може спровокувати зустрічні заходи з боку інших торгових партнерів.

Британців закликали економити електроенегрію

Системи ППО Patriot: чи передадуть їх Україні. Фото: Pixabay

Системи ППО Patriot: чи передадуть їх Україні. Фото: Pixabay

Міністр фінансів Великої Британії Джеремі Гант заявив, що люди повинні скоротити споживання енергії, щоб припинити намагання президента росії Володимира Путіна шантажувати країну, пише BBC.

За словами Ганта, хоча британський уряд продовжуватиме надавати домогосподарствам допомогу в оплаті рахунків за електроенергію до квітня 2024 року, споживачі також повинні змінити свою поведінку, щоб скоротити витрати.

Виступаючи перед парламентом, Гант заявив:

Quote«Ми завжди будемо поруч, щоб допомагати біднішим домогосподарствам. Але з боку більшості людей нам потрібно, щоб ви зіграли свою роль у зменшенні нашої енергетичної залежності. Тому що це національна місія — зробити так, щоб люди на кшталт Путіна не могли нас шантажувати, перериваючи міжнародне постачання енергії».

Уряд Великої Британії оголосив про «національне прагнення» скоротити споживання енергії на 15% до 2030 року.

Хто очолить комітет ЮНЕСКО з питань культурної спадщини

Комітет ЮНЕСКО з питань культурної спадщини знову працюватиме. Фото: Wikipedia

Комітет ЮНЕСКО з питань культурної спадщини знову працюватиме. Фото: Wikipedia

Посол Москви пішов з посади голови комітету ЮНЕСКО з питань всесвітньої спадщини, робота якого була заблокована через вторгнення росії в Україну, повідомляє The Guardian.

Дипломатичне джерело повідомило, що відставка російського посла виведе з глухого кута цю ключову групу, яка відповідає за збереження культурних об’єктів у всьому світі.

Комітет не міг функціонувати протягом кількох місяців після міжнародної реакції проти вторгнення росії в Україну. Відставка дозволить комітету швидко призначити нового голову та відновити свою діяльність, сказав дипломат ООН.

Комітет мав зібратися в червні в Казані, але 46 країн, включаючи Францію та Велику Британію, бойкотували захід. На засіданні передбачалося актуалізувати список об’єктів спадщини ЮНЕСКО.

За правилами нового голову комітету призначає наступна країна в алфавітному порядку. Очікується, що найближчими днями Саудівська Аравія, наступна в черзі після росії, оголосить, чи візьме на себе головування в комітеті.

Україна погрожує санкціями французькому телеканалу: що сталося

Україна може оголосити санкції французському телеканалу. Фото: nrada.gov.ua

Україна може оголосити санкції французському телеканалу. Фото: nrada.gov.ua

Україна пригрозила накласти санкції на французьку супутникову компанію Eutelsat через трансляцію російської «воєнної пропаганди» мільйонам родин по всій Європі, пише The Telegraph.

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення в четвер попередила Eutelsat, що заблокує послуги компанії, якщо вона продовжить співпрацю з російськими телеканалами.

Quote«Ми будемо змушені ініціювати блокування будь-якої її діяльності на території України», – попередила в листі голова регулятора телерадіомовлення Ольга Герасим’юк.

Eutelsat транслює російські пакети супутникового телебачення від компаній НТВ+ і Триколор. Ці телеканали транслювали заяви російських ведучих новин і політиків із закликами до масових вбивств українців.

Заснована в 1977 році, Eutelsat послуги супутникового телебачення країнам Європи та Африки. Після падіння Берлінської стіни мовлення Eutelsat поширилося на всю Східну Європу. Вебсайт Eutelsat стверджує, що супутникові сигнали компанії охоплюють 15 млн російських домів, а 6,7% доходу, приблизно 76 млн євро, припадає на російське телебачення.

За словами виконавчого директора, компанія дотримується «політики нейтралітету». Раніше вона заблокувала російські телеканали RT і «МИР» через санкції та вимоги регуляторів. Але рішення продовжувати трансляцію двох великих російських клієнтів на тлі війни в Україні спричинило новий тиск на французьку супутникову компанію.

Минулого тижня 39 депутатів Європарламенту написали до Європейської комісії із закликом припинити трансляцію Eutelsat. Вони сказали:

Quote«Eutelsat сприяє посиленню підтримки російською громадськістю війни Путіна та заважає їм отримувати доступ до незалежних джерел новин».
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини