Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Контрнаступ України після Херсону: на що сподіваються росіяни та як можна повернути Крим

Як Україна продовжуватиме тиск на росію та повертатиме Крим. Фото: Генштаб ЗСУ

Як Україна продовжуватиме тиск на росію та повертатиме Крим. Фото: Генштаб ЗСУ

Москва змогла вивести з Херсона елітні війська, проте українці тепер можуть краще націлюватися на російські бази в Криму та продовжувати контрнаступ.

Російські лінії постачання до Кримського півострова опинилися під серйозною загрозою після повернення Україною Херсона — про це пише The Wall Street Journal.

Тиск на кількох фронтах: окупанти деморалізовані

У жовтні Україна вже погіршила здатність рф забезпечувати війська в Криму, коли пошкодила Керченський міст (атака по так званому Кримському мосту викликала сильне обурення росіян).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тепер більшість вантажів росії доводиться повільно доправляти кораблями або єдиною залізничною лінією, що тягнеться через південний схід України на окуповану територію, яка може опинитися в зоні дії артилерії та безпілотників Києва.

Зона ураження HIMARS на даний момент. Фото: WSJ

Зона ураження HIMARS на даний момент. Фото: WSJ

Повернути Херсон після двох місяців облоги українському війську вдалося переважно завдяки системам M142 HIMARS, наданим Україні. Тепер ЗСУ можуть на кілька кілометрів розширити свої цілі по російських позиціях і лініях постачання на схід і південь.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Україна вже обстрілює російські війська, що відступають через Дніпро, а нещодавно висадила частину спецназу через широку річку.

Quote«Якщо українці перетнуть річку в будь-якій кількості, я підозрюю, що багато росіян тікатимуть далі», — вважає британський підполковник у відставці Глен Грант, який консультує українську армію з 2014 року.

Передислокація росіян на Донбас: успіху поки що не видно

Тепер Україна може тиснути одразу на кількох фронтах, тоді як російські війська виявляють ознаки дезорганізації та деморалізації, зазначає видання.

Quote«Я вважаю, що українці мають продовжувати тиск на росіян настільки, наскільки вони можуть, попри наближення зими, — заявив у середу генерал армії США Марк Міллі. — Очевидно, що російська воля воювати не збігається з українською».

Росіяни виправдовують відхід з Херсона тим, що це дає їм змогу передислокувати війська в інші райони.

Росіяни вивели елітні війська з Херсону. Фото: WSJ

Росіяни вивели елітні війська з Херсону. Фото: WSJ

Президент рф Володимир Путін зробив політичним пріоритетом для окупантів захоплення Донбасу.

Утім, атаки російських військ поблизу Бахмута наразі принесли лише незначну користь — за словами генерала Міллі, Україна веде «дуже, дуже успішну мобільну оборону» в цьому районі.

Росіяни риють окопи та чекають на підкріплення

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що російські війська поблизу кордону з Кримом і на Донбасі ще минулого тижня рили окопи за 64 км лінією фронту:

Quote«Це свідчить про те, що російські планувальники готуються на випадок подальших великих українських проривів».

Звісно, ситуація на Донбасі може змінитися, коли росія перекине туди більше своїх нещодавно мобілізованих солдатів або введе війська з Херсона — йдеться про 20 тис. елітних військових, яких передислокували з півдня.

Quote«Росії вдалося зберегти досить багато своїх найкращих сил», — говорить науковий співробітник європейської безпеки Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні Ед Арнольд.

Утім, як військова ціль Бахмут має дуже мало сенсу, додав він.

Військові аналітики: українці воюють краще

Збільшення кількості російських військ на Донбасі може змусити Україну розгорнути там більше власних солдатів і зброї, обмеживши її здатність атакувати в інших місцях.

Щоправда, чи зможе розширена російська присутність повернути терези на користь Москви, залишається незрозумілим, вважає Арнольд:

Quote«Один з уроків цієї війни полягає не в кількості, а в тому, як ви воюєте, і українці виявилися кращими в цьому».

Удар по Криму та російським військам на півдні України може надати Києву варіанти тиску на росію за допомогою артилерії, безпілотників або військ.

На думку військових аналітиків, Київ може націлитися на сухопутний міст уздовж півдня України, що тягнеться на захід від росії до Дніпра.

Якщо розірвати цей ланцюг, це відкинуло б російські війська на захід та ізолювало б сили в Криму.

Чи може Україна повернути Крим без прямих бойових дій

Власне й Крим може стати привабливою мішенню для України. Російські солдати там здебільшого не мають бойових навиків, тому півострів, ймовірно, є найслабшою частиною, окупованою рф в Україні, говорить Глен Грант.

Потенційна зона ураження ракетами ATACMS для HIMARS

Потенційна зона ураження ракетами ATACMS для HIMARS

Україна могла б вдарити по каналу, що постачає воду до Криму, але тут Київ, найімовірніше, утримається, вважає Арнольд, оскільки це завдасть шкоди цивільному населенню регіону.

Прямі бойові дії в Криму також є складнішими, ніж повільне його придушення, як це зробила Україна з російськими військами в Херсоні.

Якщо Україна спробує тиснути на Крим, Вашингтон дав зрозуміти, що не втручатиметься.

Quote«Крим — це питання, яке має продумати та розв'язати українське керівництво», — заявив минулого тижня міністр оборони Ллойд Остін.
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини