Facebook Pixel

Херсон — це Україна: як звільняли місто від російських окупантів й що там зараз відбувається

Українські військові станом на вечір п'ятниці, 11 листопада, знаходяться на підступах до Херсону, однак наразі в місті уже знаходяться спеціальні підрозділи. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні.

Quote«Сьогодні – історичний день. Ми повертаємо Херсон. Станом на зараз наші оборонці – на підступах до міста. Але спеціальні підрозділи вже у місті», — зазначив голова української держави.

Він наголосив, що херсонці чекали, коли Україна поверне контроль над містом, й це нарешті сталося. Й хоча поки в місті ще залишаються російські окупанти, містяни вже почали прибирати з вулиць та будівель свого міста російську символіку.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Як відбувалося звільнення Херсону та Херсонської області

9 листопада російських міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що російським військовим було наказано почати відступ з Херсону. Однак інформація про те, що російські окупанти готуються відступати з міста, почала ширитися соціальними мережами ще за добу до оголошення офіційного рішення. Крім того, за декілька днів до цього ЗМІ почали повідомляти про те, що окупанти вивозять з регіону награбоване майно. А за декілька годин до заяви Шойгу стало відомо про смерть російського колаборанта Кирила Стремоусова.

10 листопада українські бійці почали активно просуватися територією Херсонської області. Вони звільнили досить багато населених пунктів й стало зрозуміло, що взяття під контроль Херсону — питання декількох днів.

Й дійсно, довго чекати цього не довелося — близько 13:00 11 листопада в соціальних мережах почала ширитися інформація, що українські військові зайшли в Херсон. Близько 15:30 це підтвердили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

Як жителі Херсону та Херсонської області зустрічали українських військових

З перших днів окупації жителі Херсону та Херсонської області довели, що вони не готові миритися з захопленням свого регіону й будуть чинити спротив. Окупанти намагалися боротися з цим спротивом, однак успіху не мали.

Сьогоднішній день став став для населення регіону дійсно святом. Про це свідчить реакція, з якою вони зустрічали українських захисників. Українська символіка, гра гімну на скрипці, вигуки маленьких українців: все це чекало українських військових на звільнених територіях.

Маленькі українці зустрічають ЗСУ на Херсонщині 11 листопада 2022 року

Маленькі українці зустрічають ЗСУ на Херсонщині 11 листопада 2022 року

Крім того, херсонці були просто не в силі дочекатися, коли ЗСУ зайдуть в місто, й пішли чекати наших захисників на головну площу міста, прихопивши з собою українські прапори. Й тут знову з можна були почути український гімн й українські національні гасла.

Однак те, що відбувалося, коли херсонці все ж дочекалися військових, то взагалі щось неймовірне — люди просто на руках носили тих, кого так довго чекали — Збройні сили України.

Військових носили на руках: як херсонці зустрічали ЗСУ (відео)

Your browser doesn't support HTML5 video.

Що відбувається у Херсоні після звільнення

Як свідчать відео у соціальних мережах, жителі Херсону після інформації про звільнення й досі перебувають на вулицях та святкують цю подію. Вони розвели у місті багаття, танцюють навколо нього та вітають українських захисників, які прибувають у місто

Як Херсон святкує своє звільнення (відео)

Your browser doesn't support HTML5 video.

Реакція соціальних мереж на звільнення Херсону та Херсонської області

Головним малюнком дня у всіх соціальних мережах без сумніву можна назвати зображення того самого херсонського кавуна. Всі пабліки, групи, користувачі просто не могли пройти повз кавуни й вони повністю заполонили інтернет-простір.

Також не могли стримати своїх емоцій і звичайні користувачі соціальних мереж. Сльози радості та суму сьогодні поєдналися в одне. Адже з одного боку українським військовим вдалося зробити щось неймовірне, однак всі дуже добре пам'ятають, якою ціною це далося.

Володимир Зеленський підтвердив звільнення Херсона

Володимир Зеленський підтвердив звільнення Херсона

Реакція соцмереж на звільнення Херсону

Реакція соцмереж на звільнення Херсону

Херсон знову під конролем України

Херсон знову під конролем України

Український прапор у звільненому Херсоні

Український прапор у звільненому Херсоні


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉