Facebook Pixel

Росія йде з Херсону: Шойгу наказав росіянам відступити

Міністр російського оборонного відомства Сергій Шойгу наказав почати відведення російських військ з Херсона та загалом правого берега Херсонщини. Рішення було озвучене після доповіді командувача російськими силами в Україні Сергія Суровікіна.

Останній розпочав звітувати із заяв про «успіхи» російської армії в районі «спецоперації» в цілому. Ситуація, за його словами є «стабільною», а сили російського війська укріпилися за рахунок мобілізованих та «добровольців».

Суровікін також заявив про успіхи російської армії і на херсонському напрямку. Однак уточнив, що там є свої особливості, через начебто які й виникла необхідність виведення військ. До їх числа він відніс неможливість адекватного забезпечення Херсону та прилеглих до нього населених пунктів, поствійну небезпеку для місцевого населення та ймовірну загрожу затоплення у разі атаки на Каховську ГЕС.

Quote«Найбільш доцільний варіант — організація оборони по бар'єрному рубежі річки Дніпро, пропонується зайняти оборону лівим берегом, тримати угруповання військ на правому березі — безперспективно», — заявив він.

Шойгу із пропозицією Суровікіна погодився та віддав наказ готуватись до відведення військ.

Контекст. Херсон був єдиним обласним центром, який росіянам вдалося захопити з 24 лютого. У серпні Збройні Сили України розпочали контрнаступ на Херсонщині. Станом на початок листопада українські захисники звільнили 88 населених пунктів.

Усього півтора місяця тому російський диктатор Путін під час так званого приєднання Херсонщини до рф заявляв, що «Херсон — це росія» і погрожував використати ядерну зброю у разі нападу на «російські землі».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉