Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пастка чи відступ: як оцінили відведення військ рф із Херсона в ISW

Битва за Херсон: як оцінюють відступ рф з Херсонської області в ISW. Фото: Генштаб ЗСУ

Битва за Херсон: як оцінюють відступ рф з Херсонської області в ISW. Фото: Генштаб ЗСУ

В американському Інституті вивчення війни не вважають наказ російського міністра оборони Шойгу про відведення військ із правобережжя Херсонщини завершенням битви за Херсон. Аналітики переконані, що цей крок є переходом «у нову фазу».

Quote«Битву за Херсон не закінчено, але російські війська ввійшли в її нову фазу: вони надають пріоритет відступу своїх військ через річку зі збереженням боєздатності та затримки українських військ, але не намагаються зупинити український наступ повністю», — зазначається у свіжому звіті ISW.

Водночас експерти вважають, що українському війську вдалося досягти своєї головної мети. Вони змогли змусити окупантів самостійно відступити на лівий берег навіть без наступальних дій, які обов'язково вимагали б великої кількості жертв.

В ISW сумніваються в тому, що оголошення про відведення російських частин є пасткою для ЗСУ. На підтвердження цього аналітики наводять свої попередні звіти, у яких містяться свідчення того, що підрозділи армії рф протягом останніх тижнів планомірно залишають правобережжя Дніпра.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Російські командири, безумовно, спробують уповільнити український наступ, щоб підтримати впорядкований відступ, і вони можуть залишити деякі сили в Херсоні, щоб затримати ЗСУ. Але ці бої будуть покликані забезпечити відступ якомога більшої кількості російських з'єднань зі збереженням їхньої боєздатності», — підкреслюють у звіті експерти ISW.

Контекст. Напередодні міністр оборони рф Сергій Шойгу перед камерами офіційно наказав почати відведення російських військ з Херсона й загалом правого берега Херсонщини. В ОП заяву російського оборонного відомства не сприйняли. Ба більше, українців закликали передчасно не впадати в ейфорію й довіряти тільки офіційним джерелам інформації. Так само скептично до обіцяного відведення ставляться й в оперативному командуванні «Південь».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини