Facebook Pixel

Північноатлантичний альянс розпочинає щорічні ядерні навчання

У понеділок, 17 жовтня, сили Північноатлантичного альянсу розпочинають щорічні військові навчання Steadfast Noon («Стійкий полудень») над північно-західною Європою за участю десятків літаків, які продемонструють можливості ядерного стримування. Навчання, у яких беруть участь Збройні сили не менш як 14 країн і до 60 бойових літаків, включно з винищувачами четвертого та п'ятого покоління, літаками-розвідниками та літаками-заправниками, відбуватимуться із 17 до 30 жовтня.

У НАТО наголосили, що навчання «є рутинними, циклічними тренуваннями й не пов’язані ні з якими поточними подіями у світі».

Quote«Як і в попередні роки, американські бомбардувальники далекої дії Б-52 візьмуть участь у навчаннях; цьогоріч вони злітатимуть з авіабази Майнот у Північній Дакоті. Тренувальні польоти відбудуться над Бельгією, яка приймає навчання, а також над Північним морем і Сполученим Королівством. Жодна бойова зброя не використовуватиметься», — йдеться в повідомленні Альянсу.

Під час зустрічі міністрів оборони Альянсу в Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що до навчань Steadfast Noon буде залучено літаки, здатні нести ядерні боєголовки, але додав, що бойові літаки будуть без будь-яких бойових бомб.

Quote«Зараз найкращий час, щоб виявити твердість і дати зрозуміти, що НАТО існує для захисту всіх союзників. Це давно сплановані навчання, які фактично заплановано ще до вторгнення в Україну. Це рутинні навчання, спрямовані на те, щоб наші засоби ядерного стримування залишалися безпечними, надійними та ефективними», — заявив він.

Як пише RepublicWorld, «Стійкий полудень», ймовірно, збігатиметься в часі зі щорічними навчаннями стратегічних ядерних сил рф, які отримали назву «Грім». Традиційно вони відбуваються наприкінці жовтня. У них беруть участь бомбардувальники та підводні човни, здатні нести ядерну зброю. Джерело видання в Міноборони рф повідомило, що в навчаннях «Грім» візьме участь російська «ядерна тріада» (ракетні війська стратегічного призначення рф, морські стратегічні сили рф, стратегічна авіація рф).

Контекст. Раніше в НАТО заявляли: якщо російська федерація застосує в Україні ядерну зброю, це суттєво змінить перебіг війни, оскільки відповідь Альянсу на цей крок буде фізичною.

У Головному управлінні розвідки Міноборони вважають високою ймовірність використання росією тактичної ядерної зброї проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉