Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Верховна Рада ухвалила скандальний законопроєкт № 5600

Рада ухвалила податковий закон №5600. Фото: pixabay.com

Рада ухвалила податковий закон №5600. Фото: pixabay.com

Верховна Рада ухвалила скандальний податковий законопроєкт № 5600. Рішення підтримали 255 народних депутатів.

Закон ухвалили силами фракцій «Слуга народу», «За майбутнє» та групи «Довіра», а також завдяки 6 позафракційним депутатам. Фракція «Європейська солідарність» у повному складі голосувала «проти». Половина «Голосу» теж була проти, інша – утрималася. Два голоси «за» доклала «Батьківщина».

Голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представляючи проєкт, зазначив, що, напевно, це найважчий законопроєкт цього року.

Quote«До законопроєкту після ухвалення в першому читанні було подано 11 500 депутатських пропозицій і поправок. Тому Верховна Рада застосувала процедуру, передбачену статтею 119-1 Регламенту. Унаслідок цієї процедури від кожної депутатської фракції та групи було подано по п'ять правок. Більшість депутатських фракцій подали ці поправки», – пояснив Гетманцев.

Законопроєкт № 5600 вносить низку змін до Податкового кодексу України. Крім зміни ставок ренти на видобуток руди, законопроєкт вносить зміни до системи оподаткування сільгоспвиробників і фермерів, операцій з продажу нерухомості, екологічного та акцизного податків.

В ухваленій редакції депутати вирішили зберегти підвищення податкового навантаження на видобуток залізної руди. Відповідну правку № 119 у залі відхилили попри попередню підтримку комітетом.

Гетманцев додав, що ресурси, отримані внаслідок ухвалення цього законопроєкту, буде відображено в бюджеті-2022.

Контекст. Кабмін зареєстрував у парламенті так званий ресурсний законопроєкт ще 2 червня. А 1 липня Рада ухвалила цей законопроєкт у першому читанні.

Міністр фінансів Сергій Марченко за підсумками засідання уряду 16 вересня заявив, що внесення змін до Податкового кодексу в разі ухвалення так званого ресурсного законопроєкту № 5600 дасть змогу отримати додаткові 30 млрд грн. За його словами, ці кошти можна було б внести до проєкту держбюджету-2022 до другого його читання.

На думку експертів, у разі ухвалення цього законопроєкту найбільше постраждають агропромисловість, нерухомість, оптова торгівля й середній бізнес.

18 листопада Верховна Рада зняла з розгляду податковий законопроєкт № 5600.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

20-річчя клубу The Ukrainian Connoisseurs Club

style
новини компанії