Facebook Pixel

Профільний комітет ВР розглянув нову порцію поправок до ресурсного законопроєкту №5600

Фінансовий комітет ВР у прискореному режимі розглядає поправки, подані до законопроєкту №5600 до другого читання. Нові рішення були ухвалені на засіданні 16 вересня. Про них розповіла нардеп Ніна Южаніна (фракція «Європейська солідарність»).

1. Підвищили вартість ліцензій на право здійснення оптової торгівлі тютюновими виробами з 500 тис. грн до 150 мінімальних зарплат (975 тис. грн) у 2022 році і 230 мінімальних зарплат (1495 тис. грн) у 2023 році.

2. Також у частині регулювання торгівлі тютюновими виробами:

  • вдосконалили механізм недопущення накопичення запасів виробниками та імпортерами тютюнових виробів перед черговим збільшенням ставок акцизного податку, буде діяти з 2022;
  • зобов'язали виробників тютюнових виробів для електричного нагріву (вони ж «айкоси») визначати максимальні роздрібні ціни. Вони є основою для обчислення ПДВ і акцизного податку, а також забезпечать функціонування нової системи адміністрування 5% роздрібного акцизного податку, який надходитиме до місцевих бюджетів.

3. Продовжили до 1 січня 2027-го дію звільнення від ПДВ металобрухту і макулатури.

4. Надали право платнику здійснювати пропорційне віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в разі утворення за його діяльності відходів брухту чорних і кольорових металів.

5. Ввели оподаткування земельних ділянок, зокрема паїв, виділених у 90-х роках, рішення про виділення яких прийняті органами місцевого самоврядування, але право власності на які не оформлено з відповідним відображенням у державних реєстрах.

6. Розглянули питання обмеження видів діяльності, для яких можуть заборонити сплату єдиного податку підприємцями. Поправкою пропонували виключити ті види діяльності, які, на думку її авторів, не повинен здійснювати малий бізнес. Йдеться про збір та обробку небезпечних відходів, торгівлю хутром, реалізацію технічно складних побутових товарів, що вимагають гарантійного ремонту, виробництво електроенергії, виробництво машин і устаткування, оптової торгівлі.

Поки що дискусію на цю тему відклали, враховуючи фундаментальні заперечення кількох депутатів. Ця пропозиція не буде включена до законопроєкту №5600, але незабаром народні депутати від «Слуги народу» обіцяють до неї повернутися.

7. Розглядали збільшення ставки екологічного податку на викиди вуглекислого газу. Частка неоподатковуваних викидів в Україні становить близько 60%, оскільки відсутня методологія адміністрування екологічного податку.

Але ніхто не врахував того, що підвищення повинно бути поступовим і незначним, а не раптовим і стрімким. Як наслідок, всі ставки підвищили на індекс споживчих цін, а викиди СО2 — з нинішніх 10 до 30 грн за 1 тонну.

8. Ледь не ввели рентну плату за спеціальне використання морської води. Раніше такої норми ніколи не було. Це призвело б до негативних екологічних наслідків, оскільки підштовхнуло б підприємства до використання підземних вод. Поки що в цьому питанні переміг здоровий глузд.

9. Врахували поправку про встановлення початку проведення документальної невиїзної перевірки не раніше 30 днів після надсилання поштою повідомлення про таку перевірку.

Южаніна додала, що на 17 вересня анонсовано завершення розгляду комітетом законопроєкту №5600, початок засідання о 16:30.

Контекст. Міністр фінансів Сергій Марченко за підсумками засідання уряду 16 вересня заявив, що внесення змін до Податкового кодексу, тобто ухвалення так званого ресурсного законопроєкту №5600, дозволить отримати додаткові 30 млрд грн. За його словами, ці кошти можна було б внести до проєкту держбюджету-2022 до другого його читання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉