Тайванці бояться нападу Китаю на острів, проте досі не вірять, що КНР реально нападе на них, за словами Марії Макарович, представниці східноазійського офісу «Ліберально-демократичної ліги України» на Тайвані.
в інтерв'ю з Марією розпитав її про підготовку місцевих до потенційного вторгнення та ставлення до війни з Китаєм.
Як Тайвань готується до потенційного вторгнення Китаю
За словами Макарович, яка прожила там більше року й зустрічалась із головою МЗС та іншими представниками країни, очікування щодо вторгнення на острові доволі різні. Працівники уряду дійсно працюють над залученням партнерів до потенційної підтримки, над розвитком свого військово-промислового комплексу, удосконаленням армії, черпають український досвід війни.
У спілкуванні ж зі звичайними людьми спостерігається схожа на українців наприкінці 2021 року думка, що Китай не наважиться напасти на Тайвань, адже цим він зруйнує свою репутацію, частково економіку і поставить під ризики власні інтереси на Тайвані та заводи з виробництва чипів, які їм так потрібні.
«Після початку повномасштабного вторгнення в Україну набагато більше тайванців за всіма опитуваннями почали вірити у реальність погроз Сі Цзіньпіна щодо вторгнення».
Проте влада Тайваню проводить навчання, розбудовує виробництво дронів, переносить важливі виробництва у більш безпечні місця. До речі, тайванці давно мають літаки F-16 (із 1997 року, наразі близько 200).
«У суспільства набагато нижча підготовка, ніж була в українців на початку 2024-го. Наприклад, у них є цивільна підготовка до, як вони називають, подолання наслідків природних катаклізмів. Держава працює з армією, яка є маленькою і потребуватиме допомоги від цивільних. Але громадянин на Тайвані не може жодним чином навчитися стріляти, бо просто не має такого дозволу», – каже Макарович.
Ідеальна Україна для Китаю – маріонетка росії? (відео)
Багато тайванців підтримують місцевий варіант ОПЗЖ
На останніх президентських виборах Тайваню в лютому 2024 року майже 34% громадян віддали голоси за кандидатів від «Гоміндану» – партії, що є аналогом української ОПЗЖ до початку повномасштабного вторгнення. Чинний президент Лай Чінде набрав тоді 40%.
«Назвати її прямим аналогом не дуже коректно, але є багато паралелей. Представники цієї партії їздять як до Пекіна, так і до США, щоб налагодити потенційні контакти. Але «Гоміндан» виступає за ширшу економічну співпрацю з Китаєм та налагодження постійного діалогу. Проте фактично це означає поступову інтеграцію острова в Китай»
Вона додає, що популярність «Гоміндану» залежить від китайської пропаганди і внутрішніх факторів, таких як економічні проблеми, спричинені ковідом і світовою рецесією. Люди звинувачують у проблемах владу, а при владі зараз Демократична прогресивна партія. Зовнішній фактор – це Китай, який сподівається на тиху окупацію Тайваню, без фізичного нападу.
https://thepage.ua/ua/politics/chomu-ukrayina-ne-maye-diplomatichnih-vidnosin-iz-tajvanem