Facebook Pixel

США дадуть ще $20 млн на експорт українского зерна, щоб нагодувати Ефіопію, Ємен та Афганістан

США готові надати $20 млн на «зернову ініціативу» президента України Володимира Зеленського. Кошти будуть спрямовані в Агентство США з міжнародного розвитку, більш відоме як USAID. Про це повідомляється на офіційному сайті Агентства.

USAID, своєю чергою, допоможе Всесвітній продовольчій програмі ООН з додатковими поставками українського зерна через Чорноморську «зернову ініціативу». Це дозволить отримати їжу людям в країнах, які стикаються з найгострішою продовольчою кризою, зокрема, в Ефіопії, Ємені та Афганістані.

З початку війни рф в Україні США виділили вже понад $11 млрд на глобальну продовольчу кризу, зокрема, майже $8,6 млрд гуманітарної допомоги.

Варто зазначити, що Україна була одним із найбільших постачальників зерна і четвертим за величиною комерційним експортером пшениці у світі. Однак розв'язана росією війна заблокувала можливість експорту зерна та основних продуктів харчування. Йдеться про мільйони тонн продукції. Щоб вирішити цю проблему була запущена «зернова ініціатива», до якої входять Україна, Туреччина, ООН та росія. З моменту підписання «зернової угоди» за посередництва ООН відбулася стабілізація різкого зростання цін на продовольство в усьому світі, а мільйони людей були забезпечені необхідними продуктами харчування.

Контекст. Над вирішенням проблеми експорту зерна, яке з початком повномасштабної війни в Україні застрягло у портах, працювали дуже довго міжнародні партнери України. За сприяння Туреччини та ООН вдалося домовитися з росією щодо надання гарантій безпеки суднам, які будуть вивозити українське зерно з трьох портів: «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний». Планувалося, що до ініціативи згодом залучать і Миколаївський порт, однак цього не сталося і досі.

Існує дві угоди про «зерновий коридор». Одну з них підписали України, Туреччина та ООН, а іншу — Росія, туреччина та ООН. Тобто двосторонніх домовленостей між собою щодо виконання цієї угоди Україна та росія не мають.

Росія вже одного разу заявила про свій вихід з ініціативи, проте дуже швидко до неї повернулася.

17 листопада сторонам вдалося домовитися про продовження дії «зернової угоди» ще на чотири місяці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉