Facebook Pixel

Росія оголосила про повернення до «зернової угоди»: нібито має якісь «гарантії» від України

Росія вирішила повернутися до «зернової ініціативи» після того, як оголосила про свій вихід 29 жовтня. Відповідну заяву зробили в Міністерстві оборони рф.

На росії стверджують, що своє рішення змінили після того, як українська сторона надала москві «письмові гарантії», що не використовуватиме «зерновий коридор» для ведення бойових дій проти рф.

Інформацію про повернення рф до ініціативи підтвердив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Він заявив, що вже сьогодні з опівдня коридор працюватиме «як це було раніше».

Ердоган також додав, що про рішення рф повідомив міністр оборони росії Сергій Шойгу, зателефонувавши свому турецькому колезі.

Контекст. Після атаки на кораблі ЧФ рф в окупованому Севастополі 29 жовтня росія заявила про вихід із «зернової ініціативи». Україна, Туреччина та ООН вирішили продовжувати вивезення зерна з українських портів попри таке рішення. Згодом російський диктатор володимир путін назвав умову, за якої рф повернеться до угоди: Україна має пообіцяти не атакувати кораблі ЧФ рф.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉