Facebook Pixel

Зустріч Байдена та Зеленського: які теми обговорюватимуть лідери у Вашингтоні

Президент Володимир Зеленський і його американський колега Джо Байден зустрінуться у Вашингтоні 30 серпня. За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, лідери зосередяться на обговоренні трьох блоків питань: політичного, економічного та безпекового.

Політичний блок. Головна мета української сторони, за словами міністра, — вивести стратегічне партнерство України зі США, яке діє з 2008 року, на новий рівень.

Безпековий блок. Зеленський і Байден, як очікується, торкнуться питань протидії агресії Росії, війни на Донбасі, окупації Криму. Кулеба наголосив, що українська та американська сторони вже обговорювали «конкретні ідеї», озвучити які він наразі не може.

Економічний блок. Міністр визнав, що Україна хотіла б бачити більше американських інвестицій, зокрема в стратегічні галузі економіки. Він запевнив, що українська сторона здатна збудувати «дуже ефективні партнерства з американським бізнесом і фінансовими установами». Київ готує «конкретні проєкти з назвами, цифрами, строками реалізації», які передадуть на розгляд США.

Чи підійматиметься питання «Північного потоку — 2», Кулеба не уточнив. Також він не сказав, чи буде спільна пресконференція президентів за підсумками зустрічі. Однак міністр запевнив, що сторони підпишуть «конкретні документи».

Контекст. Байден запросив Зеленського до Вашингтона під час їхньої телефонної розмови.

У червні в інтерв’ю Зеленський розповів, що під час зустрічі з американським колегою планує обговорити багато питань, зокрема, про надання ПДЧ Україні; російський газопровід «Північний потік — 2»; гарантування безпеки узбережжя Чорноморського та Азовського морів; відновлення українського флоту; збільшення військової допомоги Україні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉