Facebook Pixel

За заборону TikTok в Україні почали збирати підписи

В Україні хочуть заборонити TikTok. Фото: unsplash / @solenfeyissa

В Україні хочуть заборонити TikTok. Фото: unsplash / @solenfeyissa

Уповноважений із прав дитини Микола Кулеба підтримує заборону в Україні соціальних мереж, які не контролюють шкідливий для дітей контент, зокрема й застосунок TikTok.

Про це Кулеба заявив у коментарі УНН, додавши, що одна школа під Києвом зібрала понад 10 тис. підписів вчителів і батьків щодо заборони TikTok, стверджуючи, що відповідна практика сьогодні є і в інших країнах, наприклад у США та Італії.

Quote«Однозначно я за заборону таких деструктивних мереж, бо вони є неконтрольованими, і питання контролю підіймалося. Але це має робити провайдер — власник TikTok повинен так само, як у Facebook або YouТube, контролювати контент і не дозволяти оприлюднювати деструктивний. Цього в TikTok якраз і немає», — сказав він.

Кулеба також додав, що для заборони соцмережі потрібно, щоб хтось подав відповідний законопроєкт. Водночас у нього таких повноважень немає, а тому це має зробити «хтось із парламенту». І якщо депутати підтримають документ, то соцмережу в Україні заборонять.

Telegram Logo

Варто зазначити, що TikTok — це сервіс для створення й перегляду коротких відео, який належить пекінській компанії ByteDance. Міжнародну версію програми було запущено влітку 2018 року, і наразі вона є провідною відеоплатформою для коротких відео в Китаї і стає все популярнішою в інших країнах. Влітку 2020 року аудиторія відеосервісу перевищувала 700 млн користувачів у всьому світі, а завантажили його 2 млрд разів.

Пів року тому проти TikTok активно «виступали» в США, а експрезидент Дональд Трамп мало не заборонив його. Влада країни побоювалася, що китайський застосунок використовується для збору особистих даних американських громадян. Колишній держсекретар Майк Помпео заявляв, що країна серйозно думає про обмеження доступу американців до «застосунку, що віддає їхні дані в руки компартії». Штати були занепокоєні тим, що китайські закони зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР. Після цього ByteDance почала вести переговори з компаніями Walmart Inc. і Oracle Corp. щодо переведення американських активів TikTok до нової структури.

Але тиждень тому стало відомо про те, що нинішній президент США Джо Байден поставив рішення про примусовий продаж TikTok на паузу — про це писала газета The Wall Street Journal.

«За словами інформованих джерел, плани США щодо того, аби змусити продати американські активи TikTok групі інвесторів, серед яких Oracle Corp. і Walmart Inc., було відкладено на невизначений час, поки президент Байден здійснює широкий перегляд зусиль свого попередника щодо реагування на потенційні виклики безпеки, створювані китайськими технічними компаніями», — йдеться в матеріалі.

Контекст. Раніше в Україні чотири школярки отруїлися медичним препаратом «Дротаверин», одна з них загинула. Це сталося в Київській області та місті Умані після того, як дівчата побачили відео із закликом випити 40 таблеток медпрепарату й «вирішили спробувати».

Коментарі

Всі новини