Facebook Pixel

Заборона TikTok: чому Трамп блокує сервіс і до чого це призвело

Президент США Дональд Трамп підписав укази, які забороняють угоди в США з власником сервісу для створення та перегляду коротких відео TikTok — китайською компанією ByteDance, а також з Tencent — власником WeСhat, який є єдиним дозволеним месенджером у Китаї. Санкції почнуть діяти через 45 днів, проте шляхи, які дозволять обійти блокування у Сполучених Штатах, все ж таки є.

А поки що The Page пояснює, чому TikTok блокують у США та інших країнах, як до цього ставиться сама соціальна мережа, як можна обійти заборону застосування у Сполучених Штатах, а також до чого призвели самі лише новини про майбутнє блокування.

Чому TikTok блокують у США і в інших країнах

США не єдині, хто вирішив заборонити використовувати TikTok на своїй території. Так, наприкінці червня Індія заборонила соцмережу через те, що китайський застосунок, а також ще 58 сервісів нібито загрожують безпеці, громадському порядку та суверенітету країни.

Telegram Logo

Ба більше, не відстає від неї і Японія. Так, група японських законодавців шукає шляхи для заборони TikTok та ще кількох інших китайських програм. Основна причина такого рішення — побоювання, що дані японських користувачів опиняться в руках Пекіна.

Щодо США, то причиною заборони використання соцмережі на території Штатів, згідно з указом Трампа, є те, що вона збирає «величезні масиви» даних користувачів. На думку президента, можливий збір даних загрожує наданням Комуністичній партії Китаю особистої та службової інформації американців.

Потенційно це нібито дозволяє Китаю відстежувати місцезнаходження федеральних службовців, складати досьє з особистої інформації для шантажу та вести корпоративне шпигунство.

«Поширення у США мобільних застосунків, які розробляють і якими володіють компанії з Китайської Народної Республіки, загрожує національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США».

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Ба більше, Трамп вважає, що дані американців збирає і застосунок WeChat. В указі йдеться, що президент вжив заходів щодо усунення загрози, яку спричинює мобільне застосування TikTok. І зараз необхідно усунути цю загрозу та небезпеку, яку створює WeChat.

Quote«Я зобов'язаний ужити додаткових заходів, щоб ліквідувати загальнонаціональну надзвичайну ситуацію щодо інформаційних і телекомунікаційних технологій», — зазначає Трамп.

Як TikTok може обійти заборону в США

Раніше президент США заявляв, що в разі, якщо американський підрозділ TikTok не придбає американська компанія, то він заборонить сервіс у Штатах з 15 вересня. Бажання купити власника застосунку виникло в корпорації Microsoft. Зараз компанія веде екстрені переговори з ByteDance щодо купівлі частки сервісу.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що Microsoft хоче купити американський, канадський, австралійський і новозеландський підрозділи сервісу. Однак пізніше видання Financial Times з'ясувало, що тепер корпорація хоче купити також всю компанію — ще європейський та індійський підрозділи. Винятком є аналог TikTok у Китаї — сестринський застосунок Douyin.

Що про своє блокування в країнах говорить сама TikTok і Китай

Керівництво TikTok неодноразово заявляло, що компанія не передає дані користувачів владам іноземних держав. Однак укази Трампа, про які ми писали вище, викликали подив у компанії.

Quote«Ми шоковані недавнім указом президента, який був виданий без дотримання процесуальних норм. Протягом року ми намагалися налагодити взаємодію з урядом США, щоб знайти конструктивне рішення тим побоюванням, які прозвучали», — заявили в компанії.

У TikTok також відзначили, що використовуватимуть усі засоби захисту, які їй доступні, щоб забезпечити верховенство закону та добитися справедливості для своєї компанії та її користувачів. Ба більше, там заявили, що якщо не вдасться розв'язати проблеми через адміністрацію, то компанія позиватиме до судів США.

Раніше у TikTok заявляли, що сервіс не планує йти з американського ринку.

Quote«Ми не плануємо нікуди йти. Ми тут надовго, продовжуйте ділитися своїм голосом через наш застосунок. І давайте захистимо TikTok», — заявляла директорка соцмережі в Північній Америці Ванесса Паппас, передає російська служба BBC News.

Китай своєю чергою заявляє, що вважає ситуацію із застосунком залякуванням з боку США. Про це заявив на брифінгу речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь, повідомили у пресслужбі відомства.

За його словами, США нібито перебільшують концепцію національної безпеки, необґрунтовано тиснуть на деякі неамериканські компанії та не надають жодних доказів. Веньбінь вважає, що це порушує принципи ринкової економіки, прозорості та є явним актом залякування.

До чого призвела заборона TikTok і WeСhat

TikTok і WeСhat ще не встигли піти з американського ринку, однак більшість китайських компаній вже почали отримувати збитки. Після того як стало відомо про рішення Трампа, капіталізація найбільших китайських технологічних компаній впала на $100 млрд.

Так, акції Tencent на торгах в Гонконгу впали на 10%, пізніше спад склав 4,4%. Ба більше, акції Alibaba впали на 6,7%, а JD.Com — на 5%. Варто відзначити, що акції ByteDance, яка веде переговори з Microsoft про продаж TikTok у США та інших країнах, не розміщені на фондовому ринку.

Крім того, впали індекси, що відображають котирування технологічних компаній:

  • Hang Seng знизився на 1,7%;
  • ChiNext — на 2,4%;
  • Star 50 — на 3,1%.
Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини