Інвестори оцінили TikTok в $ 50 млрд

У TikTok почалися проблеми з регуляторами США та ряду інших країн. Фото: Breaking Asia

У TikTok почалися проблеми з регуляторами США та ряду інших країн. Фото: Breaking Asia

Власники пекінської компанії ByteDance, якій належить сервіс TikTok, оцінили його для продажу в $50 млрд, повідомило Reuters.

Пропозиції про продаж контролю над сервісом стали надходити після того, як у TikTok почалися проблеми з регуляторами США та низки інших країн через звинувачення щодо безпеки персональних даних користувачів.

Ряд інвесторів самої ByteDance, а також сторонні компанії та інвестфонди пропонували за TikTok $50 млрд. Це 50 прогнозних річних виторгів 2021 року. Подібний сервіс Snap оцінюється тільки у 15 річних виторгів, або $33 млрд.

Telegram Logo

ByteDance було оцінено в $140 млрд на початку цього року, коли один із її акціонерів, Cheetah Mobile, продав невелику частку шляхом приватної угоди.

Крім TikTok, компанія володіє контентною платформою Toutiao, китайським варіантом TikTok – сервісом Douyin, а також підтримує численні стримінгові та новинні сервіси. Її виручка у 2019 році досягла $17 млрд.

Топменеджери ByteDance вважають оцінку TikTok у розмірі $50 млрд низькою, оскільки розраховують на зростання виручки у 2021 році до $6 млрд. Цілком ймовірно, що на продаж виставлять тільки операції TikTok у США.

Крім того, немає впевненості в тому, що ByteDance взагалі погодиться на продаж. Вона зараз реалізує структурні зміни, метою яких є максимальне відокремлення бізнесу TikTok від материнської компанії. Ці зміни можуть передбачати нову холдингову компанію для TikTok і незалежну наглядову раду. Компанія вже відокремила TikTok в оперативній частині від інших застосунків.

Додатково. У 2017 році ByteDance придбала шанхайський сервіс для відео Musical.ly за $1 млрд. Наступного року вона перезапустила його під назвою TikTok. За неофіційними даними, близько 70% акціонерного капіталу, залученого ByteDance від зовнішніх інвесторів, прийшло із США.

Про те, як зародився TikTok, скільки він заробляє і чому його блокують цілі країни, The Page розповідало раніше.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини