Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Чому забороняють TikTok: останні дані зі США та інших країн

Фото: konkarampelas / unsplash

Фото: konkarampelas / unsplash

Президент США Дональд Трамп заявив, що купівля у китайської ByteDance TikTok у США американською компанією Microsoft буде можлива, якщо більша частина грошей від угоди піде в бюджет США, пише CNBC. Ба більше, він повідомив, що заборонить сервіс у США з 15 вересня, якщо продаж не відбудеться.

Трамп заявив, що країна повинна отримати більшу частину від ціни, оскільки саме вона робить цю купівлю можливою.

«Без договору оренди орендар не зможе отримати житло. Зараз ми маємо подібну до оренди ситуацію і робимо можливим цей великий успіх», — порівняв Трамп.

Чому забороняють TikTok у США та інших країнах

Трамп раніше заявляв, що припускає блокування TikTok у США. Влада країни побоюється, що цей китайський застосунок використовується для збору особистих даних американських громадян. Після цієї заяви Microsoft припинила переговори доти, доки влада США не сформулює свою позицію щодо TikTok.

Раніше The Page повідомляло, що відеосервіс може зіткнутися з санкціями, які подібні до тих, за допомогою яких США заборонили ZTE та Huawei. Держсекретар Майк Помпео заявляв, що країна всерйоз розглядає обмеження доступу американців до «застосунку, що віддає їхні дані до рук компартії». Штати стурбовані тим, що китайські закони зобов'язують місцеві компанії співпрацювати з розвідувальними службами КНР.

Щодо купівлі TikTok компанією Microsoft, то вона отримає не весь TikTok, а тільки його американський, канадський та новозеландський підрозділи. Тож дані інших користувачів сервісу «опиняться в руках компартії».

Варто також відзначити, що наприкінці червня Індія заборонила TikTok через те, що китайський застосунок, а також ще 58 сервісів загрожують безпеці, громадському порядку та суверенітету країни.

Ба більше, не відстає від країн і Японія. Так, група японських законодавців шукає шляхи для заборони TikTok і ряду інших китайських програм. Основна причина такого рішення — побоювання, що дані японських користувачів опиняться в руках Пекіна.

Що про заборону TikTok думає Китай?

Китай заявляє, що вважає ситуацію з TikTok залякуванням з боку США. Про це заявив на брифінгу речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь, повідомили у пресслужбі відомства.

Він заявив, що в країні нібито перебільшують концепцію національної безпеки та необґрунтовано тиснуть на деякі неамериканські компанії, не надаючи бодай якихось доказів. Веньбінь вважає, що це порушує принципи ринкової економіки, прозорості та є явним актом залякування.

Контекст. Застосунок TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, за два роки став лідером у сегменті сервісів для коротких відео в Китаї та швидко завоював популярність у всьому світі.

Тільки у США TikTok має 100 млн користувачів, і якщо вони дістануться Microsoft, то компанія може стати серйозним суперником для Facebook (власник Instagram) і Snap. У Microsoft є соціальна мережа для професіоналів LinkedIn. Крім того, компанія може бути зацікавлена в придбанні бізнесу TikTok у Канаді, Австралії та Новій Зеландії.

Поки що ByteDance не зробила публічних заяв щодо можливої угоди. Однак раніше представники компанії заявляли, що вступили в переговори з «іншою технологічною компанією».

У своїй першій публічній заяві на посаді генерального директора TikTok екскерівник Disney Кевін Маєр сказав, що компанія зробить відкритим код, який керує алгоритмами модерації контенту. Це впроваджується для того, щоб експерти могли спостерігати, як політики сервісу застосовуються в реальному часі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини