Facebook Pixel

Єврокомісія заборонила імпорт українських агропродуктів до 5 країн ЄС

Європейська комісія у вівторок, 2 травня, ухвалила тимчасові запобіжні заходи щодо імпорту окремих сільськогосподарських товарів з України до 5 країн ЄС.

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Заборона стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів: пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику походженням з України. Вона спрямована на «усунення логістичних проблем», пов'язаних із цими товарами, у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня й триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період зазначені товари Україна може імпортувати до всіх держав ЄС, крім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватися транзит української продукції.

«Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати свої односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, а також будь-якої іншої продукції, що походить з України», – наголошують у Єврокомісії.

Фермери п'яти країн ЄС, до яких заборонили український агроімпорт, отримають фінансову підтримку, але рішення про це Єврокомісія ухвалить пізніше. Там також обіцяють подбати про полегшення транзиту українського зерна «шляхами солідарності» до інших країн-членів ЄС і третіх країн.

У виконавчому органі ЄС також попередили, що після закінчення строку дії чинного Регламенту про автономні торговельні заходи 5 червня 2023 року їх можуть продовжити, допоки триватиме виняткова ситуація.

Перед тим наприкінці квітня Європейська комісія досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, імпорт якої обмежили ці країни.

Офіційний Київ висловив протест Польщі та Європейському Союзу через запровадження обмежень на імпорт української сільськогосподарської продукції як такі, що суперечать Угоді про асоціацію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉