Facebook Pixel

ЄС вмовляє п’ять «прифронтових» країн дозволити транзит зерна з України в обмін на 100 млн євро

Голова Європейського Союзу з питань сільського господарства Януш Войцеховський висловив оптимізм щодо того, що сусідні з Україною країни незабаром ухвалять угоду, яка дасть змогу українському зерну пересуватися транзитом до інших країн.

Минулого тижня Європейська комісія запропонувала надзвичайні заходи щодо пшениці, кукурудзи, ріпаку, насіння соняшнику та соняшникової олії після того, як деякі країни Центральної Європи в односторонньому порядку заборонили імпорт харчових продуктів з України.

Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина стали транзитними шляхами для українського зерна, яке не можна було експортувати з чорноморських портів країни через вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Європейський комісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що транзитна угода охоплюватиме лише п’ять продуктів, що складають 80 — 90% імпорту. Ще вісім, включно з медом, птицею чи молоком, які також запропонували сусіди України, до цього списку не потрапляють.

Quote«Але я думаю, що важливість цієї частини додаткових продуктів не така велика… Я думаю, що ми дуже, дуже близькі до досягнення гарної угоди», — зазначив єврокомісар на пресконференції після зустрічі міністрів сільського господарства в Люксембурзі, додавши, що інші країни ЄС також підтримали план.

Войцеховський зазначив, що його власні дискусії з міністром сільського господарства Польщі у вівторок показали, що їхні позиції дуже близькі.

Quote«Польща є провідною країною із цієї п’ятірки, і вона справді дуже близька до того, щоб знайти рішення», — сказав він.

Згідно з пропозицією, п’ять країн мають забезпечити транзит українського зерна через їхні країни, а їхні фермери чекатимуть на компенсацію в розмірі 100 млн євро з коштів ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉