Facebook Pixel

Угорщина та Польща заборонили імпорт українського зерна

Угорський уряд у суботу, 15 квітня, оголосив про тимчасову заборону імпорту зернових та олійних культур з України. Аналогічне рішення до того прийняла й Польща.

Уряд прагне представляти інтереси угорських фермерів, йдеться в заяві міністра сільського господарства Угорщини Іштвана Надя. Саме тому, за відсутності суттєвих заходів з боку ЄС, Угорщина тимчасово заборонить імпорт зернових та олійних культур з України, зазначив Надь.

Угорський міністр додав, що українське сільське господарство «працює з виробничими практиками, що більше не дозволені в Європейському Союзі». Крім того, імпорт продукції з України «унеможливив збут продукції вітчизняними та центральноєвропейськими фермерами».

Заборона є тимчасовою і триватиме до 30 червня 2023 року. За цей час уряд країни планує знайти «довгострокове рішення, розглянути повний безмитний режим для агропродукції з України та функціонування коридорів солідарності».

Польща тимчасово забороняє імпорт зерна з України

Польща також 15 квітня тимчасово заборонила імпорт української агропродукції, повідомив міністр розвитку і технологій країни Вальдемар Буда.

«Згідно з директивним рішенням Ради міністрів, я щойно підписав розпорядження про заборону імпорту сільськогосподарської продукції з України», – зазначив Буда у Twitter. Загалом, до Польщі заборонили імпорт зернових, молока, яєць та м'яса птиці.

Зазначається, що країна заборонила імпорт агропродукції з України задля «стабілізації сільськогосподарського ринку». Заборона діятиме до 30 червня. За цей час уряд Польщі планує разом з українською владою вирішити як діяти далі.

Контекст. Уряд Словаччини 13 квітня затвердив заборону на оброблення імпортованого українського зерна, а також продаж продукції з українських зернових на внутрішньому ринку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉