Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022 році Україна експортувала агропродукцію на $23 млрд

В 2022 Україна експортувала агропродукції на $23 млрд. Фото: smf.org.ua

В 2022 Україна експортувала агропродукції на $23 млрд. Фото: smf.org.ua

У 2022 році аграрний сектор став основою українського експорту та гарантом валютних надходжень від торгівлі. Аграрна частина торік склала 53% усього експорту.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону.

Чотири з топ-5 позицій товарів, що Україна продавала торік, посіли продовольчі та сільськогосподарські товари. Загальна вартість продукції – понад $23 млрд.

Завдяки введенню зони безмитної торгівлі з ЄС Україна стала одним із основних експортерів тваринницької продукції до Європи.

Quote«У нас абсолютний рекорд з експорту молочної продукції до ЄС», — підкреслив Тарас Висоцький.

Зараз Україна експортує не лише сировину, а й продукти перероблення. Показники продажу тваринницької продукції до ЄС значно збільшилися, зокрема, це стосується м’яса птиці, яєць і молочної продукції. Саме це є гарантом валютних надходжень від торгівлі.

Як зазначив Тарас Висоцький, наступного року попередньо очікуються такі само валютні надходження, як і у 2022 році.

Нагадаємо, що експорт зерна з України протягом січня — листопада 2022 року скоротився на 24,7% проти 2021 року. Як і раніше, зерно залишається основною категорією українського експорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини