Facebook Pixel

«Не витрачайте даремно валюту». Переробники молока просять уряд не нарощувати імпорт «молочки»

В умовах війни роботу продовжують 60 – 65% молокопереробних підприємств України. Галузь спроможна забезпечити внутрішній попит, тому імпорт молока є недоцільним. Про це йдеться в повідомленні профільної асоціації «Союз молочних підприємств України» (СМПУ).

Крім того, варто враховувати, що в країні залишилися запаси молокопродуктів, призначених для експорту, який зараз практично неможливий.

В Асоціації прогнозують, що виробництво молока-сировини в Україні на душу населення у 2022 році зросте на 8% проти 2021 року – до 229 кг.

У таких умовах, вважають у СМПУ, імпорт молокопродуктів в Україну є недоцільним. Там нагадують, що після початку війни Кабмін вніс до переліку товарів критичного імпорту молоко та молочні продукти. «Це марна витрата дорогоцінних валютних коштів», – зазначається в повідомленні Асоціації.

«Уряд має підтримувати українських виробників. Сьогодні одне з головних завдань держави – зберегти поголів'я корів і молокопереробну галузь. Саме тому СМПУ наполягає на вилученні молокопродуктів зі списку товарів критичного імпорту», – йдеться в повідомленні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉