Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У межах «зернової ініціативи» Україна відправила вже 17 млн тонн агропродукції морем

Зернова ініціатива: Україна експортувала морем вже 17 млн т агропродукції. Фото: Адміністрація морських портів України

Зернова ініціатива: Україна експортувала морем вже 17 млн т агропродукції. Фото: Адміністрація морських портів України

З початку дії «зернової ініціативи» український агроекспорт з портів Великої Одеси сягнув вже 17 млн тонн. Про це повідомляє Адміністрація морських портів України.

За три дні з портів Великої Одеси 5 суден експортували 158,5 тис. тонн українського продовольства. З-поміж них балкер True Harmony з 26 тис. тонн агропродукції для Єгипту та балкер Leo 1 із 49,5 тис. тонн пшениці для Шрі-Ланки.

У Босфорі в черзі інспекцію очікують 98 суден (21 – уже з продовольством на борту та 77 – ті, що йдуть під завантаження). Більшість із них стоять у протоці ще з грудня минулого року через цілеспрямоване гальмування інспекцій росіянами.

Quote«Це призводить до зменшення обсягів українського продовольства країнам, які його потребують, а також до мільйонних збитків вантажовласників», — підкреслили в Адміністрації морських портів.

Нагадаємо: з 1 серпня з портів Великої Одеси — «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» — вийшли понад 630 суден з українською агропродукцією до країн Азії, Європи та Африки.

Після відновлення зернового терміналу в Миколаєві компанія «Нібулон» сподівається, що його також включать у «зернову ініціативу».

До великої війни Україна відправляла через морські порти 90 — 95% аграрного експорту. Дію «зернової ініціативи» продовжено до середини березня 2023 року.

У Мінагрополітики вважають, що до «мирних» показників АПК країни повернеться не раніше ніж за два — три роки.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини