Facebook Pixel

Агроекспорт з України гальмує росія. У грудні 2022 року експортовано лише 900 тис. тонн кукурудзи

Дії російських агресорів негативно вплинули на активність експортерів українського зерна. До затримок суден у «зерновому коридорі» додалися ракетні обстріли Одеського регіону.

Це призвело до зупинення частини енергоінфраструктури портів і уповільнило роботу «зернової ініціативи».

Приблизно 80 суден різного тоннажу постійно стоять у черзі на вхід до портів України, пише електронна зернова біржа Grain Trade. Аби зернові термінали працювали ритмічно, інспектори СКЦ (спільного координаційного центру) мають перевіряти щонайменше 10 суден щодня. Водночас російська сторона максимально уповільнює процес, і перевірку проходять менш як 5 балкерів.

Українські порти змогли налагодити роботу попри перебої з електроенергією, але тут вони безсилі. Єдиним винятком було 13 грудня: з портів Великої Одеси до Азії та ЄС вийшли 8 суден із 238,6 тис. тонн зерна. Ще 23 судна стояли під завантаженням в акваторії.

Утім, 5 — 11 грудня постачання кукурудзи з українських портів скоротилися на 21% проти попереднього тижня. Взагалі з початку маркетингового року Україна вивезла Чорним морем 10,5 млн тонн кукурудзи, з них у грудні 2022 року — 935 тис. тонн (у грудні 2021 року – 1,75 млн тонн).

Відповідно поводять себе й ціни. Минулого тижня вони «просіли» на 2 — 4% — до $200 — 205/тонна за базис постачання DAP.

Утім, будь-яких підстав для їхньої стабілізації чи зростання немає. Ринок «красномовно промовчав» на песимістичний прогноз щодо кукурудзи від USDA. Адже коливання в декілька відсотків у прогнозі Мінсільгоспу США на тлі того, що станом на 12 грудня врожай кукурудзи було зібрано лише на 65 — 66%, виглядають сумнівним аргументом на користь міфічного «бичачого» тренду.

Украй повільний експорт призвів до того, що трейдери не квапляться пропонувати вищі ціни попри невелику пропозицію від фермерів.

Нагадаємо: USDA два тижні поспіль підвищувало прогноз виробництва зерна у світі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉