Facebook Pixel

USDA зробило негативний прогноз ринку кукурудзи України на 2023 рік

Міністерство сільського господарства США (USDA) вважає, що Україна до 1 липня 2023 року може експортувати 17,5 млн тонн кукурудзи. Однак попит та ціни на неї залишаються вкрай низькими.

QuoteМінсільгосп США обвалив прогноз урожаю кукурудзи в Україні на 2023 рік одразу на 4,5 млн тонн.

На 2022/2023 маркетинговий рік (закінчується 1 липня) аналітики USDA прогнозують урожай кукурудзи в Україні обсягом 27 млн тонн. Прогноз значно погіршився з листопада, коли в USDA очікували 31,5 млн тонн.

Головна причина відома: через війну в Україні блоковано чверть посівних площ. Неможливість проводити повноцінні агрономічні роботи вже спричинила зниження родючості ґрунтів. І ця проблема тільки посилюватиметься.

Водночас експерти Мінсільгоспу США доволі оптимістично налаштовані щодо експорту української кукурудзи в поточному маркетинговому році й відчутно збільшили прогноз проти листопада. Так, на їхню думку, Україна зможе продати за кордон 17,5 млн тонн кукурудзи (прогноз листопада – 15,5 млн тонн).

Утім, ці цифри можуть викликати в українських аграріїв лише сумну посмішку: рік тому експорт доходив до 25 млн тонн. Єдиною гарною новиною є те, що на тлі прогнозованого зростання експорту кукурудзи відповідний показник знижено для головних конкурентів України – США, ЄС і рф. Звісно, окрім того, що, підвищуючи прогноз, USDA мимоволі висловлює підтримку України та її спроможності експортувати зерно.

Також треба врахувати, що агросектор наразі неспроможний «обслуговувати» врожаї обсягом 35 — 40 млн тонн. За оцінкою компанії SPIKE BROKERS, цього календарного року фермери залишили в полях приблизно 40% врожаю культури. Адже крім труднощів, пов’язаних із війною, є ринкова кон’юнктура, яка для України наразі є несприятливою.

Quote«Кукурудза все ще під тиском. У портах України очікують падіння цін на це зерно нижче за $200/тонна без сертифікації для Китаю. ЄС переповнений кукурудзою, порти Іспанії та Італії забиті товаром, а покупці не мають жодного бажання купувати кукурудзу», — говорять у компанії.

І порадувати продавців особливо немає чим – за прогнозом USDA, наступного року валовий збір кукурудзи буде майже невідчутно нижчий за поточний (на 5 млн тонн за загального обсягу понад 1,6 млрд тонн).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉