Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Агросектор України відновиться не раніше, ніж за 2 — 3 роки — перший заступник міністра АПК

Агросектор України відновиться повністю не раніше ніж за 2-3 роки — Мінагрополітики. Фото: Національна поліція в Київській області

Агросектор України відновиться повністю не раніше ніж за 2-3 роки — Мінагрополітики. Фото: Національна поліція в Київській області

Аграрний сектор України буде здатний повноцінно відновитися до показників довоєнного періоду не раніше, ніж за 2 — 3 роки, залежно від галузі, прогнозує Мінагрополітики.

Про це Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, розповів в ефірі національного марафону «Єдині новини».

Quote«Звісно, найшвидший цикл відновлення – у рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але якщо скласти всі чинники до купи, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору триватиме орієнтовно 2 — 3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнного часу», – зазначив Тарас Висоцький.

У 2023 році аграрії готуються засіяти всі можливі площі, зокрема, сподіваються й на розмінування територій, які вже деокуповані ЗСУ. Жоден гектар не залишиться не засіяним. Попри повномасштабну агресію росії українські фермери в усіх куточках України, де це було можливо, продовжували польові роботи.

Quote«Зібрана інформація щодо посівних площ на 2023 рік показує, що всі ми віримо в ЗСУ, і ця віра допомагає аграріям зараз готуватися до засівання максимально можливих площ уже цієї весни», – підкреслив він.

Мінагрополітики зараз приймає заявки, зокрема від тваринницьких ферм, для включення їх до переліку критичної інфраструктури.

Quote«Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли», – наголосив перший заступник міністра.

Тарас Висоцький зазначив, що подорожчання продукції АПК через роботу на генераторах буде незначним:

Quote«Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні приблизно 3 — 5%. Важливо, що суттєве зменшення виробництва за ці кілька місяців не відбувалося. Це є підтвердженням того, що більшість аграріїв переналаштувалися на роботу в скрутних умовах і працюють далі», – резюмував Тарас Висоцький.
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини