Facebook Pixel

Мінагро надасть 315 млн грн на створення нових садів і теплиць у 15 областях України

Нові сади та теплиці з’являться в 15 областях України на кошти грантової програми Міністерства аграрної політики та продовольства. Натепер Мінагро погодило 66 нових заявок на суму 315 млн грн, а перший транш уже перераховано частині учасників, повідомили в пресслужбі міністерства.

У рамках програми має бути закладено майже 904 га садів на загальну суму 273 млн грн (60 заявок), а також 10,75 га овочевих і ягідних тепличних господарств площею 10,75 га на 41,9 млн грн.

Найбільше садів за програмою з'явиться в Закарпатській (206 га), Київській (144 га) і Львівській (108 га) областях. Найпопулярніші у фермерів культури — фундук, волоський горіх, лохина, чорниця та яблуня. Також Мінагро надало гранти на нові насадження суниці, малини, груші, обліпихи, винограду, черешні, порічки та смородини, а також овочевих культур.

Держава покриває 70% витрат на розвиток нового саду або теплиці, ще 30% дофінансовує учасник грантової програми. Суми грантів різні — від 140 тис. грн до 10 млн грн для саду та до 7 млн грн для тепличного господарства. З-поміж обов’язкових умов програми — створення нових робочих місць.

Докладні умови отримання гранту на сад – тут, на теплиці – тут.

Де з'являться нові сади та теплиці за грантами Мінагрополітики? Інфографіка — Мінагрополітики

Де з'являться нові сади та теплиці за грантами Мінагрополітики? Інфографіка — Мінагрополітики

На жаль, на мапі наданих грантів немає жодної заявки з прифронтових Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. Херсонські кавуни й томати, мелітопольська черешня, донецькі та луганські абрикоси поки що чекають на повне визволення регіонів.

Нагадаємо: уряд продовжує програми кредитування аграріїв. Переважно це подовження вже наявних кредитів, оскільки банки дуже неохоче видають кредити фермерам через високі ризики.

Урожай у 2022 році в умовах війни в Україні впав майже вдвічі. Наразі вже є методика оцінювання втрат у сільському господарстві від Мінагрополітики.

Подякувати 🎉