Facebook Pixel

Зернова ініціатива. У Мінагрополітики назвали головні країни-імпортери української пшениці

З першого дня реалізації зернової ініціативи з українських портів уже експортовано 1,55 млн тонн пшениці. Зі вказаного обсягу за два місяці роботи «зернового коридору» 72% було відвантажено до країн, що розвиваються, решта — у Європу, пише пресслужба Мінагрополітики.

До африканських країн відвантажено практично 423 млн тонн пшениці, що становить 27% загального експорту пшениці через «зерновий коридор». До Ефіопії відправлено 53,3 тис. тонн, до Кенії — 51,3 тис. тонн, до Сомалі – 28,5 тис. тонн, до Судану – 65,6 тис. тонн.

Частка країн Близького Сходу в торгівлі українською пшеницею склала 31%, Південно-Східної Азії – 14%.

Хто отримує українську пшениця — дані Мінагрополітики

Хто отримує українську пшениця — дані Мінагрополітики

Частка Туреччини в торгівлі українською пшеницею за серпень — вересень становить 25,6%. У Мінагрополітики наголошують, що ця країна є одним із найбільших хабів із перероблення пшениці на борошно, яке згодом також частково надійде до країн, які перебувають на межі голоду.

«Крім того, налагоджено постачання до Бангладеш – 210,4 тис. тонн, тому ми сподіваємося на швидке повернення українського хліба на ринки країн, які потерпають від голоду, зокрема за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP)», — йдеться в повідомленні.

Контекст. Нагадаємо: у вересні Путін заявляв, що Москва незадоволена реалізацією угоди, яка була покликана врятувати найбідніші країни світу від голоду. На його думку, головним бенефіціаром угоди поки що виступає Європа. Чому російський диктатор бреше, The Page розбиралося тут.

Раніше цього місяця очільник Мінагрополітики Микола Сольський заявив, що не береться прогнозувати, чи погодиться рф на подовження «зернової угоди», дія якої закінчується в листопаді.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉