Facebook Pixel

134 судна та 3 млн тонн продовольства: підсумки роботи «зернового коридору» за півтора місяця

З першого дня початку реалізації зернової ініціативи з українських портів уже експортовано 3,1 млн тонн сільськогосподарської продукції. За даними Міністерства інфраструктури України, загалом із 1 серпня в межах «зернового коридору» вийшли 134 судна з агропродукцією для країн Азії, Європи та Африки.

Морський експорт зерна з України: цифри за півтора місяця роботи. Фото: Мінінфраструктури

Морський експорт зерна з України: цифри за півтора місяця роботи. Фото: Мінінфраструктури

У середу, 14 вересня, з портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» вийшли 5 суден зі 153 тис. тонн продовольства. Вони прямують до країн Азії та Європи.

Контекст. Укладена в Стамбулі 22 липня зернова ініціатива містить дві домовленості. Перша – «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продовольства з портів України». Документи разом з ООН і Туреччиною окремо підписали Україна та рф. Друга домовленість – «Меморандум про взаєморозуміння щодо російського експорту сільськогосподарської продукції». «Ініціатива» розрахована на 120 днів із можливістю продовження на той самий строк. «Меморандум» має діяти три роки.

7 вересня російський диктатор Путін заявив, що Москва незадоволена реалізацією угоди, яка була покликана врятувати найбідніші країни світу від голоду. На його думку, головним бенефіціаром угоди поки що виступає Європа.

Чому Путін бреше, говорячи про постачання зерна з України, The Page розбиралося тут.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉