Facebook Pixel

Україна відновлює морське судноплавство: рекорди воєнного часу

За добу 27 серпня у напрямку українських дунайських портів («Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ») через гирло Бистре та румунський канал Суліна пройшли 11 суден, загальною водотоннажністю 45 тис. тонн. Це рекордний показник із 24 лютого, з початку повномасштабного вторгнення Росії, повідомив Кабмін.

Через Бистре пройшли сім суден, а через Суліну – чотири.

З березня вдалося перевезти через дунайські порти понад 4 млн тонн зерна – зараз це більше, ніж усіма іншими видами транспорту.

У березні ці порти обробляли на експорт лише 16,5 тис. тонн агропродукції, а у липні – близько 1,4 млн тонн.

У Кабміні зазначають, що попри стабільну роботу Ініціативи щодо безпечного транспортування агропродукції Чорним морем, Міністерство інфраструктури продовжує вдосконалення експортної логістики на Дунаї. Зокрема, створюються умови для прямого залізничного сполучення між портами.

За умови системних інвестицій та виконання програми модернізації портів на Дунаї можна збільшити їх потужність до 25 млн тонн вантажів на рік.

«Стартував спільний проєкт Міністерства інфраструктури та ЄБРР щодо дослідження експортної логістики в Бессарабії. Через два місяці ми отримаємо пропозиції для планування державних, державно-приватних та приватних інвестицій, міжнародних проєктів та проєктів за кошти міжнародних фінансових організацій», – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

image-2020-10-06-10-28-05-1.jpg

Нагадаємо, на початку липня гирло Бистре стало доступним для проходу суден, що перевозять агропродукцію. Це сталося завдяки звільненню Збройних сил України острова Зміїний.

До цього в українські дунайські порти можна було потрапити лише через канал Суліна, що проходить територією Румунії.

Додатково. За період з 1 серпня, коли було відправлено перше судно «зерновим коридором», з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вже експортовано 1 млн тонн агропродукції.

За цей період з українських портів вийшли 44 судна, пунктами призначення яких є 15 країн.

«Менш ніж за місяць першого мільйона тонн українського продовольства в рамках «зернової ініціативи» відправлено на експорт. Для порівняння, практично стільки ж агропродукції сумарно було експортовано автотранспортом за період з березня цього року. Зазначу, що для цьогорічного експорту та врожаю нам потрібно вийти на перевалку не менше 3 млн тонн на місяць з трьох портів Великої Одеси», – прокоментував Кубраков.

Контекст. 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉