Facebook Pixel

Герус назвав умови погашення боргу перед «ДТЕК ВДЕ» в розмірі 3 млрд грн.

Які умови погашення державою боргу перед «ДТЕК ВДЕ». Скриншот / youtube.com

Які умови погашення державою боргу перед «ДТЕК ВДЕ». Скриншот / youtube.com

Держпідприємство «Гарантований покупець» має виплатити 3,04 млрд грн «ДТЕК ВІЕ» за одночасного погашення боргів групи «ДТЕК» перед НЕК «Укренерго» та НАК «Нафтогаз України».

Так вважає голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, повідомляє «Енергореформа» з посиланням на авторську програму «Перші особи» з Оленою Трибушною на «24 каналі» в youtube.

«Моя позиція така: держава в особі підприємства «Гарантований покупець» повинна виплатити ці 3 млрд грн, але разом із тим одночасно, і це буде справедливо. Компанія «ДТЕК» повинна заплатити держпідприємствам те, що повинна», — зазначив Герус.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Він уточнив, що борги ДТЕК перед держструктурами утворилися внаслідок неоплати тарифу на передавання «Укренерго» під час експорту електроенергії та за газ, постачання якого здійснив «Нафтогаз» на Луганську ТЕС в опалювальному сезоні 2020 — 2021 року.

«Його (тариф на передавання — The Page) за використання ліній для експорту з острова «Бурштинська ТЕС» ДТЕК не сплачує з 2019 року. Інші експортери платили, люди навіть платять за транспортування газу… Також є борг ДТЕК перед «Нафтогазом» за газ, який вона взяла для своєї електростанції», — цитує видання слова голови енергокомітету Верховної Ради.

Підписуйтесь на нас в Google News!

За його словами, домовитися з приводу боргів можна найближчим часом.

«Це можна зробити навіть завтра. Я вірю, що завжди потрібно домовлятися. Це не домовленість, коли держава заплатила, а коли треба платити державі, то виникає 150 причин і десятки судових процесів, і це триває роками», — висказав свою думку депутат.

За його словами, взаємозалік за боргами — це чесно та справедливо.

Раніше ексдепутат Сергій Лещенко зазначив, що ДТЕК винна «Укренерго» 2,1 млрд грн за тарифом на передавання електроенергії під час її експорту, а також 0,7 млрд грн «Нафтогазу» за газ, постачання якого здійснило підприємство.

Коментарі

Всі новини