Facebook Pixel

Герус назвав умови погашення боргу перед «ДТЕК ВДЕ» в розмірі 3 млрд грн.

Держпідприємство «Гарантований покупець» має виплатити 3,04 млрд грн «ДТЕК ВІЕ» за одночасного погашення боргів групи «ДТЕК» перед НЕК «Укренерго» та НАК «Нафтогаз України».

Так вважає голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус, повідомляє «Енергореформа» з посиланням на авторську програму «Перші особи» з Оленою Трибушною на «24 каналі» в youtube.

«Моя позиція така: держава в особі підприємства «Гарантований покупець» повинна виплатити ці 3 млрд грн, але разом із тим одночасно, і це буде справедливо. Компанія «ДТЕК» повинна заплатити держпідприємствам те, що повинна», — зазначив Герус.

Він уточнив, що борги ДТЕК перед держструктурами утворилися внаслідок неоплати тарифу на передавання «Укренерго» під час експорту електроенергії та за газ, постачання якого здійснив «Нафтогаз» на Луганську ТЕС в опалювальному сезоні 2020 — 2021 року.

«Його (тариф на передавання — The Page) за використання ліній для експорту з острова «Бурштинська ТЕС» ДТЕК не сплачує з 2019 року. Інші експортери платили, люди навіть платять за транспортування газу… Також є борг ДТЕК перед «Нафтогазом» за газ, який вона взяла для своєї електростанції», — цитує видання слова голови енергокомітету Верховної Ради.

За його словами, домовитися з приводу боргів можна найближчим часом.

«Це можна зробити навіть завтра. Я вірю, що завжди потрібно домовлятися. Це не домовленість, коли держава заплатила, а коли треба платити державі, то виникає 150 причин і десятки судових процесів, і це триває роками», — висказав свою думку депутат.

За його словами, взаємозалік за боргами — це чесно та справедливо.

Раніше ексдепутат Сергій Лещенко зазначив, що ДТЕК винна «Укренерго» 2,1 млрд грн за тарифом на передавання електроенергії під час її експорту, а також 0,7 млрд грн «Нафтогазу» за газ, постачання якого здійснило підприємство.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉