Facebook Pixel

ДТЕК ВДЕ поскаржилася на невиплату «ГарПоком» боргів. Вимагає розслідування

«ГарПок» заборгував ДТЕК 4,3 млрд грн. Фото: сайт ДТЕК

«ГарПок» заборгував ДТЕК 4,3 млрд грн. Фото: сайт ДТЕК

Компанія ДТЕК ВДЕ вимагає проведення розслідування невиплати державним підприємством «Гарантований покупець» боргів за «зеленою» генерацією. На ці цілі «Укренерго» раніше залучило $825 млн від розміщення цільових єврооблігацій і передало їх «ГарПоку» для погашення заборгованості перед виробниками.

У ДТЕК заявляють, що не «отримали жодної гривні» із цих коштів, тоді як з іншими учасниками ринку Ощадбанк розрахувався.

Quote«Компанія та її міжнародні кредитори шоковані таким підходом влади та вимагають провести негайне розслідування місцеперебування коштів і причин зриву виплат. Також ми вимагаємо розслідування ролі в цій схемі в.о. директора ДП «Гарантований покупець» Вадима Уліди, голови АТ «Ощадбанк» Сергія Наумова та вищих посадових осіб, причетних до зриву погашення заборгованості перед компанією за електроенергію», — йдеться в повідомленні.

Ба більше, компанія звернулася за захистом до бізнес-омбудсмена Марчіна Свєнчицького

Telegram Logo
Quote«Компанія ДТЕК ВДЕ залишається єдиною на ринку виробників електричної енергії, яка не отримала виплату заборгованості. Така ситуація порушує принцип рівності та пропорційності здійснення виплат за «зеленим» тарифом і створює негативний прецедент, який може бути застосовано й до інших виробників», — йдеться в повідомленні компанії.

У заяві зазначається, що наразі борг перед ДТЕК ВДЕ за минулий і поточний роки становить 4,3 млрд грн.

Контекст. У п'ятницю, 12 листопада, «ГарПок» отримав майже 20 млрд грн від «Укренерго». Проте гроші до виробників ВДЕ так і не дійшли, оскільки платіж заблокував Ощадбанк.

13 листопада Кабмін звільнив керівника «ГарПоку» Костянтина Петриковця. Це сталося через його відмову зупинити виплату держпідприємством боргів перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

У Міненерго звільнення Петриковця пояснили його непрофесіоналізмом і «можливим заподіянням збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії за свідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп».

Коментарі

Всі новини